Ana sayfa » Güncel » BAŞKAN KOŞTU, ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ ATAMA REKORUNA KOŞUYOR!..

BAŞKAN KOŞTU, ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ ATAMA REKORUNA KOŞUYOR!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-2019 yerel seçimlerinde AKP’den Bergama Belediye Başkanı seçilen, nisan ayında mazbatasını alan Hakan Koştu, göreve geldiği ilk günlerde Özel Kalem Müdürü olarak Şenol Çakı’yı atadı. 

Şenol Çakı, AKP’li Bergama Belediyesi’nin eski başkanı Raşit Ürper’in Belediye Başkanlığı döneminde (2005-2009) Bergama Belediyesi’nin şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapıyordu.

MEMURLUK HAKKI ALANA KADAR GÖREVİ DEVRETTİ..

Koştu’nun göreve getirdiği Çakı, bir süre sonra Özel Kalem Müdürlüğü görevini, 2014 yılında AKP’den Bergama Belediye Başkan Adayı olan Hasan Şahin’in oğlu Osman Şahin’e devretti. Şahin, memurluk hakkı alınca, Şenol Çakı görevine kaldığı yerden devam etti.

ÜÇÜNCÜ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ ATANDI..

KRT WEB’den Ardıl Batmaz’ın haberine göre, Koştu’nun 27 ayda atadığı üçüncü Özel Kalem Müdürü ise yine tanıdık çıktı. Koştu’nun atadığı isim Mücahit Uslu.

Mücait Uslu; AKP Bergama Eski İlçe Yöneticisi, AKP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Uslu’nun oğlu.

Mücahit Uslu, Haziran ayının son haftasında belediyede göreve başladı, İçişleri Bakanlığı’ndan ataması onaylandı. Ancak belediyenin resmi internet sitesinde ve belediye binasındaki Özel Kalem Müdürlüğü makamımda halen Şenol Çakı bulunuyor.

CHP: KAYIRMACILIK UYGULAMASININ BİR VERSİYONU..

Söz konusu atamaya tepki gösteren CHP Bergama İlçe Başkanı Ecevit Canbaz, “Bu atama, Türkiye’deki kayırmacılık uygulamasının Bergama’daki tipik bir versiyonudur. Tek uğraşları, tek çabaları; kendi yandaşlarının çocuklarını şartları ve koşulları zorlayarak bir şekilde ikame etmektir. 6 ayda bir değişiklik yapıyorlar memur yapabilmek için” dedi.

“SİYASİ KADROLARI BELEDİYEYE TAŞIYORLAR..”

Ataması yapılan kişilerin, parti içerisinde Hakan Koştu’ya sempatik bakan kişiler olmadığını belirten Bergama Belediyesi’nin CHP’li eski Başkanı Mehmet Gönenç, “Parti içerisindeki siyasi kadroları, belediyeye müdür olarak taşımak için yasayı kullanıyorlar. Bu atanan kişilerden birisi eski ilçe başkanının oğlu. Bir diğeri ilçe yönetim kurulu üyesinin oğlu.

Liyakata bakılmadan, belediyenin gereksinimi olup olmadığına bakılmadan siyasi kadroları belediyeye taşıyorlar. Bildiğim kadarıyla bu kişiler, parti içerisinde şu anki belediye başkanına çok sıcak bakan, çok sempatik bakan kişiler de değiller. Belediye başkanı bu yolla belki de parti içerisinde oluşabilecek olası bir muhalefeti kendine karşı parti yönetimi tarafından yeniden atanabilmek, ilçe örgütünün desteğini alabilmek ya da şirinlik için yapıyor olabilir.

Ne amaçla olursa olsun yapılan etik değil. Belediyenin içerisinde yıllardır görev yapmış ve belediyenin kurumsal hafızası olmuş olan bir sürü nitelikli memurları, müdürleri, teknik elemanları ya mobbing uygulayarak ya da başka yerlerde görevlendirerek uzaklaştırdılar” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ: “BANKAMATİK MEMURU OLARAK İŞE BAŞLATILMIŞTIR..”

İYİ Parti Bergama İlçe Başkanı Nuri Çiftçi ise, “Bergama Belediyesi’nde de diğer AKP’li belediyelerde yaşanan siyasi kadrolaşma görülüyor. AKP’li ve MHP’li gençlerin liyakat gözetilmeden, KPSS’siz olarak işe başladığını görüyoruz. AKP’li gençlere kadro açılıyor. MHP’li gençlere ise şirketlerde iş veriliyor.

Bir eğitimci olarak siyasi kadrolaşmayla işe alınan bu gençler için üzüntü duymaktayım. Tüm gençlerimiz kendi potansiyelleri ile kariyer sahibi olmayı hak ediyorlar. Koştu, daha önceki atamalarda da kamuoyunda olumsuz şekilde gündeme gelmiştir. Mücahit Uslu, bankamatik memuru olarak işe başlatılmıştır.

Bergama Belediyesi‘ndeki görevine de gitmemektedir. Yaşanan olayları kınıyorum. Gençlerimizin böyle bir muameleye alet edilmelerine üzülüyorum. Atatürk’ün dediği gibi; ‘Benim kartvizitim bile işe yaramıyor. İşte benim özlediğim Cumhuriyet.’ böyle bir yönetimi özlüyorum” diye konuştu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com