Ana sayfa » Kültür-Sanat » ALİAĞA’LI ÇOCUKLARIN RESİMLERİ TEMİZLİK ARAÇLARINA GİYDİRİLDİ..

ALİAĞA’LI ÇOCUKLARIN RESİMLERİ TEMİZLİK ARAÇLARINA GİYDİRİLDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi ile Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen okullar arası ‘Temiz Çevre, Temiz Deniz, Temiz Doğa İle Daha Temiz Aliağa’ temalı resim yarışmasında birinci seçilen en iyi 36 resim Aliağa Belediyesi’nin temizlik araçlarına giydirildi.

Türkiye’de ilk olan uygulama sayesinde temizlik araçlarına estetik bir görüntü kazandırıldı. Birincilik kazanan resimler için Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda öğretmen, öğrenci ve velilerin de katılımı ile ödül töreni düzenlendi.

Temiz çevre kültürünün küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılanmasını hedefleyen Aliağa Belediyesi’nin Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği resim yarışmasına ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.

Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmada öğrenciler kara kalem, kuru boya, pastel, yağlı, akrilik ve guaj boya kullanarak hünerlerini sergiledi. Değerlendirme sonucunda yarışmada birinci seçilen en iyi 36 eser sahibi için ödül töreni yapıldı. 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ödül törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, öğrenciler, öğretmenler, veliler ile Aliağa Belediyesi temizlik işleri personelleri katıldı. Başkan Serkan Acar, özellikle çocuklarla yakından ilgilenirken velilerin ve öğretmenlerin fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi. 

ACAR: “HEM ÇEVRE TEMİZLİĞİ HEM DE KAMP YAPACAĞIZ”

Yarışma sayesinde çocukların hayallerini resme döktüğünü belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Bize düşen çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürmek. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, öğretmenlerimize ve yarışmaya katılan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Mayıs ayında da çocuklarımızla birlikte kamp yapmayı planlıyoruz. Hep birlikte hem çevre temizliği hem de kamp yapacağız” dedi.

MÜDÜR BAYHAN’DAN TEŞEKKÜR..

Türkiye’de ilk olan bir projeyi Aliağa Belediyesi ile birlikte hayata geçirdiklerini ifade eden Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, “Okullarımızda temiz çevreyi ve temizliği öğretiyoruz ama bunu uygulamalı olarak öğretmek amacıyla bu projeyi başlattığımızda müdürlük olarak çok mutlu olduk. Projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

TEMİZLİK ARAÇLARININ ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER..

Protokol konuşmalarının ardından birinci olan eser sahiplerine kamp çadırları hediye edildi. Gerçekleştirilen resim yarışmasından ve uygulamadan mutluluk duyduklarını ifade eden öğrenciler ile aileler kendilerine ait olan resimlerin yer aldığı temizlik araçlarının önünde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki ödül töreni Atatürk Anıtı önünde çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com