Ana sayfa » Güncel » BİR KAÇ ŞEHİT’TEN BİRİYDİ, MEMLEKETİNE GETİRİLDİ VE SESSİZ-SEDASIZ TOPRAĞA VERİLDİ..

BİR KAÇ ŞEHİT’TEN BİRİYDİ, MEMLEKETİNE GETİRİLDİ VE SESSİZ-SEDASIZ TOPRAĞA VERİLDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında yaptığı konuşmada, Libya’daki son durumlar ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Erdoğan, “Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100’e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Kardeşlerim, şunu hiçbir zaman unutmayacağız; Şehitler tepesi boş kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bu açıklamasıyla ilk kez Suriye Milli Ordusu’nun (SMO) Libya’daki varlığından bahsederken, Libya’daki şehitlerin ne zaman, nerede şehit düştüğüne ilişkin ayrıntı vermedi.

Erdoğan’ın açıklamaları sonrası Libya’da hayatını kaybedenlerden birinin Libya’ya görevlendirilen Albay Okan Altınay olduğu belirtildi. Altınay’ın Cenazesi Türkiye’ye getirildi, sessiz sedasız, törensiz toprağa verildi.

Kara Harp Okulu 1993 devresi askerlerin kurduğu 1993’lüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Albay Okan Altınay’ın hayatını kaybettiğini ve naaşının Aydın’ın Telildede şehitliğine defnedildiğini açıkladı..

Kaynak-Sendika.Org

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com