Ana sayfa » Güncel » İRAN’DA MEYDANA GELEN DEPREM VAN’I VURDU!, 8 ÖLÜ, 8’İ AĞIR 21 YARALI..

İRAN’DA MEYDANA GELEN DEPREM VAN’I VURDU!, 8 ÖLÜ, 8’İ AĞIR 21 YARALI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AFAD’ın verilerine göre, İran’ın Khoy kentinde saat 08:53’te 5,9 büyüklüğünde bir deprem oldu. Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kaşkol, Güvendik, Özpınar ve Gelenler’de hasar oluştu.

İçişleri Bakanı Soylu, Başkale’de iki köyde 8 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, 21 yaralıdan 8’inin durumunun kritik olduğunu açıkladı. Mili Eğitim Bakanı Selçuk bazı köy okullarında hasar olduğunu açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, sınırda yer alan İran’ın Khoy şehrinde, yerin 5,22 kilometre derinliğinde, saat 08.53’te 5,9 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.
 
DEPREM VAN’DA KAYBA YOL AÇTI..

Van Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İran’da sabah saatlerinde gerçekleşen ve merkez üssü Khoy kenti olan deprem, kentte de hissedildi. Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kaşkol, Güvendik, Özpınar ve Gelenler’de hasar oluştu. Bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi. Gelenler Köyü’nde hissedilen depremde, kerpiçten yapılan evlerin yıkıldığı görüldü.

BAKAN SOYLU: “8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ”

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye-İran sınırındaki deprem nedeniyle Van’da hayatını kaybedenlerin sayısının 8’e yükseldiğini bildirdi.

“Sağlık Bakanı Koca, 21 yaralıdan 8’inin durumunun kritik olduğunu açıkladı.

BAKAN SELÇUK: BİRKAÇ KÖY OKULUNDA UFAK ÇAPLI HASAR MEYDANA GELDİ..”

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Başkale, Saray, Gürpınar ilçelerindeki birkaç köy okulunda ufak çaplı hasar meydana geldi” açıklamasını yaptı.
 
VALİLİK’TEN AÇIKLAMA..

Açıklamada, “Merkez üssü İran’ın Khoy kenti olan, saat 08.53’te 5,9 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. İlimizde de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybımız bulunmamaktadır. Sınır bölgemizdeki mahallelerimizden bilgi alınmaya çalışılmaktadır.” ifadelerine yer verildi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com