Ana sayfa » Kültür-Sanat » NADİR NADİ KÜTÜPHANESİ’NDE KİTAP SAYISI 18 BİNİ AŞTI..

NADİR NADİ KÜTÜPHANESİ’NDE KİTAP SAYISI 18 BİNİ AŞTI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Gençlik Merkezi’nin ikinci katında yepyeni teknolojik donanımlarla birlikte faaliyetlerini sürdüren Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi, kitapseverlere ve öğrencilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Aliağa Belediyesi’nin 1991 yılından bugüne sosyal ve kültürel hizmetlerinde önemli bir yer tutan Nadir Nadi Kütüphanesi, Türk ve dünya klasiklerinden seçkin eserleri, tarih, edebiyat, şiir, roman, araştırma-inceleme başta olmak üzere birçok farklı konudaki 18 bini aşkın kitabı bünyesinde barındırıyor. Modern ve konforlu iç dizaynı ile vatandaşlarına hizmet veren Nadir Nadir Kütüphanesi’nde üye sayısı da 15 bini aştı.

ÖĞRENCİLERE ETÜT DESTEĞİ

Aliağa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Nadir Nadi Kütüphanesi, lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere etüt desteği sağlamak amacıyla akşamları 22.00’ye kadar hizmet veriyor. Öğrenciler ve kitapseverler Nadir Nadi Kütüphanesi’nden hafta içi 08.30-22.00 saatleri arasında, hafta sonları ise 09.30-22.00 saatleri arasında faydalanabiliyor. Güncel kaynaklarla desteklenen Nadir Nadi Kütüphanesi’ni ayda yaklaşık bin 200 öğrenci akşam saatlerinde etüt için ziyaret ediyor. 

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET AKINI

Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi, yetişkinlerin yanı sıra minik öğrencilerin de ziyaret akınına uğruyor. Aliağa sınırları içerisinde eğitim veren anasınıfı ve ilkokul öğrencileri gün içerisinde kütüphaneye yaptıkları ziyaretlerle kütüphane ile tanışma fırsatı da buluyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com