Ana sayfa » Güncel » 12 BİN LİRA MAAŞLI EMEKLİ VATANDAŞ AĞLAYARAK İSYAN ETTİ!: “BÖYLE BİR DÜNYA DA YAŞAMAK İSTEMİYORUM, YETER!…”

12 BİN LİRA MAAŞLI EMEKLİ VATANDAŞ AĞLAYARAK İSYAN ETTİ!: “BÖYLE BİR DÜNYA DA YAŞAMAK İSTEMİYORUM, YETER!…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Sokak röportajında konuşan emekli vatandaş, “Ben böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum, yeter” diyerek isyan etti. Vatandaşın çaresizliği ve isyanı, Müslüm Gürses’in “Yakarsa dünyayı garipler yakar” sözlerini akıllara getirdi.

Yaşadığı durumuna ağlayarak isyan eden vatandaş, “Ben böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum, yeter. 12 bin lira alıyorum, onu da torunlara veriyorum kötü yola düşmesinler diye. Vicdanım yok oldu artık ya yeter, herkese eşit davranılsın” diyerek büyük tepki gösterdi.

Emekli, röportajda tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

Torunum yaşımdaki çocuklar mendil satıyor geçinmek için. Böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum abi. Ben de milliyetçi bir insanım. 60 senedir Ankara’dayım, yeter. Adalet varsa bana eşit davransın. Ülke hepimizin, ekmeğini yiyoruz, suyunu içiyoruz. 12 bin lira maaş geçiyor elime, kötü yola düşmesin diye 14 yaşında torunlarıma veriyorum.

Türkiye’de yaşanan yüksek enflasyon ve ekonomi yönetiminin başarısız müdahaleleriyle, ülke ekonomisi günden güne içinden çıkılamaz sürece girmiş durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılını “Emekliler yılı” ilan etmişti. Ancak emekli maaşlarının düşük kalması, milyonlarca emekliyi zor duruma sokmaya devam ediyor.

Temmuz ayında, yaklaşık 1.6 milyon emekli, maaş zammı alamadı. Aylık maaşı 10 bin TL olan emekliler büyük bir hüsrana uğradı. Kök aylığı 7 bin 710 ve altında olan emekli vatandaşların maaşlarında herhangi bir artış yaşanmadı. Aylığı 7 bin 710 lira olan emeklilerin maaşlarında ise kısmi bir zam uygulandı.

AKP’nin en düşük emekli maaşına yönelik bir düzenleme yapması bekleniyor. Kulislerde, en düşük emekli maaşının 10 bin liradan 12 bin liraya çıkarılacağı konuşuluyor…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com