Ana sayfa » Siyaset » “TÜRKİYE AYAĞA KALKMIŞTIR, AİLELERİNİZE, ÇEVRENİZE BU HAKİKATİ ANLATIN…”

“TÜRKİYE AYAĞA KALKMIŞTIR, AİLELERİNİZE, ÇEVRENİZE BU HAKİKATİ ANLATIN…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızını altı yaşındayken bir tarikat üyesiyle imam nikahıyla ‘evlendirmesi’ ve çocuğun yıllarca cinsel istismara maruz bırakılmasına sert tepki gösterdi.

“Hayatımda çok az böyle öfkelendim. Burada rezil bir tertip var” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, “Ben bu tür fetvaları verenlerin tepesine binilsin dedim dinlemediler. Fetva verenleri cesaretlendirdiler” diye de ekledi.

‘OLAYI YAKINDAN TAKİP ETTİM, HER SAFHASI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLDUK…’

Halk TV yazarı Fikret Bila’nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Bu haber ortaya çıktığı andan itibaren olayı yakından takip ettim. Her safhası hakkında bilgi sahibi olduk. Ben de herkes gibi büyük bir öfkeye kapıldım. Hatta hayatımda çok az böylesi bir öfkeyle dolduğumu açıkça söyleyebilirim. Ancak süreci gerek çocuğumuzun durumunu gerekse de hukuki sürecin sağlıklı işlemesini gözeterek özel bir hassasiyetle izledim” ifadesini kullandı.

‘TÜRKİYE AYAĞA KALKMIŞTIR…’

“Olayı kapatmak için gösterilen gayretleri nasıl karşılıyorsunuz?” sorusuna yanıt veren CHP lideri, şunları kaydetti:

“Buradaki tablo, birkaç günlük tepki ve infial ile geçilecek bir tablo değil. Burada rezil bir tertip var. Çocuğumuzun ayan beyan ifadelerini inceleme gereği bile duymayan savcıdan sahte kemik ölçümü yaptıran kişilere, olayın vahametini gölgelemek için inancımızı öne süren medya kuruluşlarına ve sosyal medya elemanlarına kadar büyük bir tertip söz konusu. Önce bunu görmek gerekir. Türkiye ayağa kalkmıştır. Bu ülkenin vicdanı, haysiyeti ve geleceği söz konusudur.

Şimdi de çıkmışlar ‘bu mesele siyaset üstü’ diyorlar. Bu içimizi yakan, nefesimizi kesen durum, bizzat siyasetin ana konusudur. Kadınların, çocukların şiddete ve istismara karşı korunmasından daha önemli bir siyasi konu yoktur. Bunu çözmeyen siyaset, buna sessiz kalan siyaset çok açık söylüyorum; Bu suçların ortağı olur.”

‘AİLELERİNİZE, ÇEVRENİZE BU HAKİKATİ ANLATIN’

“Ben özellikle kadınlara, muhafazakâr ailelerden gelen genç kızlarımıza seslenmek istiyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu çocuğumuzun gözyaşlarını, çektiği acılarını bir an düşünün. Ailelerinize, çevrenize bu hakikati anlatın. Bu iktidar için her türlü zorbalığa göz yuman kişileri açık biçimde görün…

Bunların ne inancımızla ne ortak değerlerimizle ne aileyle ne de maneviyatla bir ilgileri var. Onlar için sadece, tamah ettikleri para, lüks, şatafat ve mevkileri var. Artık yeter diyelim kıymetli evlatlarım, artık yeter diyelim… Bir masumun daha hakkına kastedilmesin istiyorsak, artık yeter diyelim!” sözlerini kullandı…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com