Ana sayfa » Siyaset » AKŞENER’İN HTS KAYITLARINI DİDİK-DİDİK ETMİŞLER, O SÜREÇTE DOSYA’YA TANIK, GİZLİ TANIK İFADESİ EKLEMEMİŞLER…

AKŞENER’İN HTS KAYITLARINI DİDİK-DİDİK ETMİŞLER, O SÜREÇTE DOSYA’YA TANIK, GİZLİ TANIK İFADESİ EKLEMEMİŞLER…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında 2016 yılında FETÖ soruşturması başlattı. Başsavcılık, 28 Mayıs 2019 tarihinde ise ‘soruşturma içeriğinin şüpheli veya müdafi tarafından öğrenilmesi halinde soruşturmanın amacının tehlikeye düşeceği değerlendirilerek’ dosya içeriğini inceleme veya belgelerden örnek alma yetkisinin kısıtlanmasına karar verdi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre 6 yıl boyunca Meral Akşener’in ifadesine dahi başvurulmazken soruşturma uzatıldıkça uzatıldı.

6 yıldır açık bırakılan soruşturma çerçevesinde Akşener’in 15 Temmuz darbe gecesi bir FETÖ imamıyla Sarıyer’de görüştüğü öne sürüldü. Akşener’in darbe girişimi öncesi ve sonrası tüm HTS kayıtları savcılık tarafından incelemeye alındı.

SİİRT’TE ‘FETÖ’DEN TUTUKLU ŞAHIS ‘İTİRAFÇI’ OLDU

Ayrıca soruşturma çerçevesinde Siirt’te FETÖ’den tutuklu olan bir şahıs ‘itirafçı’ oldu. İddiaya göre bu şahıs Akşener’in darbe girişiminden haberdar olduğunu, darbeyi ve komuta eden ‘Yurtta sulh konseyiyle’ irtibatlı olduğunu öne sürdü. Şahsın bu beyanın da soruşturma dosyasına sokulduğu öğrenildi.

Akşener soruşturmasına ilişkin halktv.com.tr’ye konuşan üst düzey bir yargı mensubu, “Meral hanımın HTS kayıtlarına bakıldı. Ancak bu bayağı önce yapıldı. O süreçte henüz dosyaya herhangi bir tanık/ gizli tanık ifadesi girmemişti” dedi…

Kaynak: Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com