Ana sayfa » Güncel » MANAV ETİKETE NOT DÜŞTÜ: “MAALESEF BİLECİK DOMATESİ BİLECİK’TE 14 LİRA…”

MANAV ETİKETE NOT DÜŞTÜ: “MAALESEF BİLECİK DOMATESİ BİLECİK’TE 14 LİRA…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ekonomi yönetiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘düşük faiz’ ısrarı doğrultusunda attığı adımlar, Türkiye’de iğneden ipliğe her ürünün zamlanmasına neden oldu.

Bilecik’te bir manav, yaz aylarının gelmesi ile tezgahlardaki yerini alan Bilecik domatesinin üzerine “Maalesef Bilecik domatesi, Bilecik’te 14 TL” yazdı.

BİLECİK DOMATESİ HAKKINDA…

Bilecik Valiliği’nin resmi internet sitesinde Bilecik domatesi ile ilgili şu bilgilere yer veriliyor:

“Bilecik’in mikro klima iklimine sahip Çaltı köyünde yetişen bu domatesin kabukları ince, içi pembedir. Kesildiğinde etrafa inanılmaz bir koku saçar. Yemeğe de kahvaltıya da ayrı bir tat katan müthiç bir yurdum sebzesidir. Marmara bölgesinin Çukurovası olarak bilinen Çaltı’da üretilen sebze bölgenin ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyor.

Çaltı’da, 2 bin 500 dönüm civarında sera bulunuyor. Çaltı’nın toprakları çok verimli olduğundan yılda 3 defa verim alınıyor. Seralarda domates dışında salatalık, marul gibi sebzeler de üretiliyor. Dışarıdan 400 civarında işçinin mevsimlik olarak geldiği Çaltı’da üretilen ürünler İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Ankara’ya gönderiliyor…”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com