Ana sayfa » Güncel » İMAMOĞLU’NUN AİLE MEZARLIĞINA GAMALI HAÇI ÇOCUKLAR ÇİZMİŞ…

İMAMOĞLU’NUN AİLE MEZARLIĞINA GAMALI HAÇI ÇOCUKLAR ÇİZMİŞ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon Akçaabat’taki aile mezarlığının duvarına ve yola 17 Temmuz’da gamalı haç çizilmişti.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili 3 gün sonra açıklama yaptı, söz konusu sembollerin 2009 ve 2007 doğumlu iki çocuk tarafından çizildiğini kaydederek soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Paylaşımlar üzerine başlatılan çalışmalarda bir ortaokulun duvarlarına da çeşitli yazılarla birlikte benzer sembollerin çizildiğinin tespit edildiği aktarılan açıklamada şöyle denildi:

“Olayı aydınlatmaya yönelik çalışmalarda, söz konusu sembolleri çizdikleri de tespit edilen suça sürüklenen çocuk 2009 doğumlu M.T.B. ile 2007 doğumlu S.Ü. adres tespitleri sonucu yakalanmıştır.

Yaşları küçük çocuklar, mezarlık, reklam tabelaları, işaret levhaları ve ortaokul duvarlarına, internetteki oyunlardan gördükleri ve şekil itibarıyla da beğendikleri, anlamını bilmedikleri sembolleri spreyle yaptıklarını ve yazı yazdıklarını beyan etmişlerdir. Konuya ilişkin süreç, adli makamların talimatlarına istinaden takip edilmektedir…”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com