Ana sayfa » Güncel » AYBÜ’DEKİ ETKİNLİKTE, ÖSO BAYRAĞI AÇILDI, REKTÖR AYDINLI SES ÇIKARMADI!..

AYBÜ’DEKİ ETKİNLİKTE, ÖSO BAYRAĞI AÇILDI, REKTÖR AYDINLI SES ÇIKARMADI!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde (AYBÜ) 2022 Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’nde bir grup ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) bayraklı stant açtı.

Suriye’de Esad yönetimine karşı savaşan ve AKP iktidarının da destek verdiği cihatçı örgüt ÖSO, bayraklarıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’nde üç gün boyunca stant açtı. ÖSO bayrağı bunun yanı sıra üniversitenin şenlik tanıtım afişinde de yer aldı.

Cumhuriyet’in haberine göre, AYBÜ öğrencisi T. A., görüntülere ilişkin “Rektör Prof. Dr. İbrahim Aydınlı şenlikte yer alan tüm stantları ziyaret etmiştir. ÖSO’nun stant açtığından Aydınlı haberdardı. ‘Görmedim’ diyemez. Rektör ya ÖSO bayrağının ne olduğunu bilmiyordu ya da izin verdi. Rektör’ün izni olmadan şenlikte stant açılamaz” dedi.

“NEYİN HAZIRLIĞI İÇİNDE OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ..”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi şenliğinde ÖSO standı açılmasına tepki gösterdi.

Emir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “AKP, Suriyeli sığınmacıları içeri alırken on binlerce ÖSO savaşçısını da gerektiğinde kullanılmak üzere topraklarımıza yerleştirdi. Şimdi sıra bu başıbozuk cihatçıları güçlendirmeye ve normalleştirmeye geldi. Önce SADAT sonra ÖSO! Neyin hazırlığı içinde olduğunuzu biliyoruz” ifadesini kullandı…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com