Ana sayfa » Güncel » ALİAĞA’DAKİ DAYAK OLAYINDA YENİ GELİŞME, EŞİNİN DARP ETTİĞİ KADIN DAVASINI GERİ ÇEKTİ…

ALİAĞA’DAKİ DAYAK OLAYINDA YENİ GELİŞME, EŞİNİN DARP ETTİĞİ KADIN DAVASINI GERİ ÇEKTİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir’de iki çocuğunun gözleri önünde kendisini darp edip, bıçaklayan eşi Tekin Yaşmin (27) hakkındaki şikayetini geri çeken İran uyruklu K. K(25) verdiği dilekçede “Eşimle barıştım ve kızıma tedavi gerekiyor. Yabancı olduğum için eşimle birlikte Türk vatandaşı olmam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Aliağa ilçesinde yaşayan Tekin Yaşmin ile eşi K.K arasında 18 Eylül 2021’de saat 19.30 sıralarında evde tartışma çıktı. Yaşmin, 1’i engelli 2 çocuğunun gözü önünde K.K’ya dövüp, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Tekin Yaşmin, balkona kaçan eşinin peşinden giderek, burada da başına sehpayla vurdu.

Komşuların ihbarı üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. K.K, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından Aliağa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Gözaltına alınan Tekin Yaşmin ise tutuklandı. K.K’nın dövüldüğü anlar ise komşuları tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

DOSYA AĞIR CEZAYA TAŞINDI..

Yürütülen soruşturmanın ardından Tekin Yaşmin hakkında ‘eşe karşı silahla kasten yaralama’ suçundan dava açıldı. Yaşmin hakkında hazırlanan iddianameyi inceleyen Aliağa 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi, ‘görevsizlik’ kararı vererek olayın ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçu kapsamında değerlendirip, dosyayı Karşıyaka Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Görevsizlik kararını inceleyen Karşıyaka 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, dosyayı kabul etti.

‘KIZIMA TEDAVİ GEREKİYOR’

Dosya ağır ceza mahkemesinde kabul edildikten sonra K.K’nın, sanık eşi Yaşmin hakkındaki şikayetini geri çektiği ortaya çıktı. Yaşmin’in cezaevinden K.K’ya barışmak ve şikayetini geri çekmesi için mektuplar yazdığı, K.K’nın da bunun üzerine avukatlarına dahi haber vermeden şikayetlerini geri çektiği belirtildi. K.K’nın şikayetini geri çektiği dilekçesinde, “Eşimle barıştım ve kızıma tedavi gerekiyor. Yabancı olduğum için eşimle birlikte Türk vatandaşı olmam gerekiyor. Bu sebeplerden dolayı şikayetimi geri çekmek istiyorum” sözleri yer aldı.

KAMU DAVASI OLARAK DEVAM EDECEK..

K.K’nın şikayetini geri çekmesini değerlendiren avukatı İslam Gezer ise mağdur şikayetten vazgeçse bile yargılamanın kamu davası niteliğinde devam edeceğini belirterek “Mağdur kadın, bilgimiz dahilinde olmaksızın şikayetinden vazgeçmiş olsa da bizler kadın hakları savunuculuğu kapsamında dosya içerisinde kalmaya ve davayı takip etmeye devam edeceğiz. Hukuk mücadelemiz azilname gelene kadar sürecek” dedi..

DHA- Tolga TAHÇI

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com