Ana sayfa » Siyaset » AKŞENER: “BU HARAMİ DÜZENİ BİRLİKTE YIKACAĞIZ, KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYE KURUCU AYARLARINA DÖNECEK..”

AKŞENER: “BU HARAMİ DÜZENİ BİRLİKTE YIKACAĞIZ, KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYE KURUCU AYARLARINA DÖNECEK..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlediği “Metro Temel Atma Töreni”ne katıldı.

Mersin’deki Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene çok sayıda vatandaş ellerinde bayraklarla geldi.

SEÇER: ATATÜRK’ÜN YAKTIĞI BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİN KUTLU FİNALİ..

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bugün Mersin için özel bir gün. Bugün 3 Ocak, Mersin’in kurtuluşu. Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık ateşinin kutlu finalinin 100. yılı” diye sözlerine başladı.

Seçer, kendilerinin Mersin için çalıştıklarını belirterek, “Birileri siyaset uğruna, oy uğruna Mersin’in geleceğini karartmasa daha iyi olacak” dedi.

AKP hükümetine seslenen Seçer, “Uluslararası havalimanımızı yapın artık 10 yıl oldu” ifadelerini kullandı.

Akşener ve Kılıçdaroğlu için “Geleceğin iktidarları” diyen Seçer, “Mersin’e pozitif ayrımcılık istiyorum. Bunların hepsi olacak” dedi.

AKŞENER: BU HARAMİ DÜZENİ BİRLİKTE YIKACAĞIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

“Hoşgörü, barış gibi güzel kavramları içinde barındıran şehir ama en önemlisi saygının şehri… Bundan 100 yıl evvel kendi kendini kurtaran şehir Mersin. Sizlerle beraber olmak, böyle bir kalabalıkla olmak ve Sayın Kılıçdaroğlu’yla burada bulunmak inanılmaz bir heyecan büyük bir onur.

Yalnız bir şey söyleyeyim; bu kalabalığı burada toplayamayanlar vardı. Ne olacak şimdi. Eyvah eyvah yandık…

Biz Allah’ın izniyle iktidara geleceğiz. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak. Biz kul hakkı yemeyeceğiz yiyenlerin de kursaklarında kalmasını sağlayacağız.

Ekmeğimizi çaldılar, hayatımızı da çaldılar. Genç çocuklarımızın hayatlarını çaldılar! En büyük beka sorunu sizsiniz!

Belediyeler eliyle şehirlerde zenginler ve fakirler oluşmuş. Zenginler AK Partili fukaralar her partili olmuş. Bu harami düzeni birlikte yıkacağız.

Buradan Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Burada bir miting yaptın gördük hep birlikte. Sonra Kılıçdaroğlu’nun mitingine izin vermedin onu da gördük. Şimdi bu meydanda tören var. Diyor ki Mersinli sandığı getir. Milletle ters düşe düşe ayakta kalan bir siyaset olmamıştır.

Size iki domates, yarım simit ye diyenlerin kendileri ne yiyor? Bu harami düzeni helal oylarınızla sandıkta attaya göndermek için derhal seçim diyorum.”

“KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE KURUCU AYARLARINA DÖNECEK..”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Benim umudum sizlersiniz. Bu meydanda miting yapmamıza izin vermemişlerdi. Demek ki meydan dolabiliyor. Demek ki halk değişim istiyor. Hak istiyor, adalet istiyor.

Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın. Bir belediye başkanının kendi kentine yapabileceği en büyük yatırımın metronun temelini atıyoruz.

Süleymanşah Türbesi’ni tekrar topraklarına götüreceğiz, bayramızı göndere dikeceğiz. Hepiniz bunun tanığı olacaksınız.

Millet İttifakı olarak Samandağ’dan başlayıp bütün bu havzayı Akdeniz’in en görkemli havzası haline getireceğiz. Bu bölge Akdeniz’in en görkemli bölgesi olacak.

Biz yandaşlara değil vatandaşlara hizmet edeceğiz. Biz kaynağı vatandaşlara harcayacağız. Bir soygun düzenine son vereceğiz. Hani var ya gitmediğiniz yollara para veriyorsunuz, hani var ya 30 yıllık garantiler bunların hepsine son vereceğiz. Tamamını kamulaştıracağız.

Sandık gelecek mi diye soruluyor. Gelecek efendim gelecek. Bugün olmazsa yarın gelecek yarın olmazsa öbür gün gelecek.

En geç iki yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi davulla zurnayla memleketlerine göndereceğiz. Asla ırkçılık yapmıyorum. Suriyeliler de kendi ülkelerinde huzur içinde yaşasınlar.

Kılıçdaroğlu: Suriye’yle de barışacağız, Mısır’la da barışacağız. İç politikada olduğu gibi dış politikada da Türkiye kurucu ayarlarına dönecek..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com