Ana sayfa » Güncel » TÜKODER; “HALKIN DAHA FAZLA SÖMÜRÜLMESİNE İZİN VERMEYİZ..”

TÜKODER; “HALKIN DAHA FAZLA SÖMÜRÜLMESİNE İZİN VERMEYİZ..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-TL’deki tarihi düşüşün ardından zam haberleri üst üste gelirken, Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) açıklaması yayınladı.

Açıklamada, “Ekonomi cahili insanların faiz indirimi gibi ekonomi politikaları, halkın cebine yansımakta.  Türkiye, cahil cesareti ile kişisel hırsların tatmin edildiği, bir muz cumhuriyeti, bir kabile devleti değildir. Bu halk da köle değildir. Doların 12 TL, Euro’nun 14 TL olmasının sebebi için dışarıda düşmanlar aramaya da gerek yoktur ” ifadeleri kullanıldı. 

‘BU HALK KÖLE DEĞİL..’

Yapılan açıklamada, “Yıllardır devam eden kötü ekonomi yönetimi artık gelinen noktada vatandaşı öldürdü, bitirdi… Tam zam, vergi, pahalılık ile ilgili bir bildiri yazacakken, başka bir zam, başka bir vergi artırımı ya da pahalılık peşi sıra geldi. Ama artık yetti. Bu süreçte en önemlisi, yöneticilerde büyük bir pervasızlık olması idi. 

Halka tasarruf önerisi veren yöneticilerin, lüks arabaları, şatafatlı hayatları bu rahatlığa adeta pes dedirtti. Fakat, kimse unutmasın ki ; Bu halk sağmal inek değildir!  Birilerinin israf dolu hayatlarını finanse edecek, boşaltılan devletin kasasını dolduracak, hortumlanan milyonları yerine koyacak köleler değiliz biz! 

Ekonomi cahili insanların faiz indirimi gibi ekonomi politikaları, halkın cebine yansımakta.  Türkiye, cahil cesareti ile kişisel hırsların tatmin edildiği, bir muz cumhuriyeti, bir kabile devleti değildir. Bu halk da köle değildir. Doların 12 TL, Euro’nun 14 TL olmasının sebebi için dışarıda düşmanlar aramaya da gerek yoktur.  Dövizde, benzinde her bir artış soframıza bir yıkım olarak gelmektedir.

Kimse bunların farkında değil midir? 2021 Türkiye’sinde artık marketlerde kotalar, benzinliklerde kilometrelerce uzayan benzin kuyrukları mevcut! Hani hep ortaya atılan gaz kuyrukları, karne ile alışverişler mevcut yöneticilerle 2021’de Türkiye’de gözlerimizin önünde gerçekleşmiştir” denildi. 

‘HALKIN DAHA FAZLA SÖMÜRÜLMESİNE İZİN VERMEYİZ..’

Açıklamada, ” Asgari ücret, sadece 23 Günde 1.000 TL’ye yakın değer kaybetmiştir.  Alım gücü neredeyse kalmamıştır. Bir gün arayla, hatta saat farkıyla bir ürün ile ilgili fiyat değişmektedir.  10’ar kuruş artmasına alıştığımız benzin fiyatları artık 1 TL 10 Kuruş artmaya başlamıştır. Akaryakıta sadece Kasım ayında 24 günde %20 zam gelmiştir.

1 Dolar, Ocak 2021’de 7,37 TL iken, Kasım 2021’de 12,30 TL olmuştur. Emekli maaşları, asgari ücretler erimiş, alım gücü düşmüş, maaş ve ücretler döviz karşısında %65’e varan oranlarda değer kaybetmiştir. 11 Ayda yüzde 65 fakirleşmemiz inanılır gibi değildir! Şu yazıyı kaleme alan ve siz Tüketicileri korumak için emek veren biz Dernek yöneticileri özel hayatlarında aynı sizler gibi iflaslarını vermiş ya da vermek üzeredir.

Sorumlular kimler ise, sesleniyoruz, Zamlar dursun, tüketicinin alım gücü yükseltilsin. tüketiciler açlığa ve yoksulluğa mahkum edilemez! Zamlar geri çekilsin, döviz kuruna müdahale edilsin, maaşlar ve ücretler alım gücü ve yaşam kalitesini yükseltecek şekilde güncellensin. Aksi halde, UYARIYORUZ… Halkın daha fazla sömürülmesine izin vermeyiz!” ifadeleri kullanıldı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2021 | Kuzeyegehaber.com