Ana sayfa » Güncel » SANDAL; “BEN BİR DEVLET TÖRENİNE KATILDIM, BİR SİYASİ PARTİNİN MİTİNGİNE GİTMEDİM..”

SANDAL; “BEN BİR DEVLET TÖRENİNE KATILDIM, BİR SİYASİ PARTİNİN MİTİNGİNE GİTMEDİM..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Bayraklı Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Serdar Sandal, Bayraklı’daki deprem konutlarının teslim törenine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li belediyelere yönelik eleştirileri sonrasında tören alanını terk etti.

Erdoğan’ın ‘Bay Kemal’ şeklinde başlayan sözlerine tepki gösteren Sandal alandan ayrıldı. Başkan Sandal, konuya ilişkin İz Gazete’ye açıklamalarda bulundu.

‘KONUNUN BAŞKA BİR ALANA ÇEKİLMESİ DOĞRU DEĞİL..’

Başkan Sandal, alanı terk etme gerekçesine ilişkin, “Sonuç itibarıyla ben bir devlet törenine katıldım, bir siyasi partinin mitingine gitmedim” dedi. Sandal, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Ben, depremin hiçbir sürecinde siyaset yapmadım. Bu konuda aklımızla, enerjimizle gece-gündüz çalıştık. Bu takdir vatandaşın. Vatandaş farkında. Örnek gösterilecek bir çalışma yaptık.

Büyükşehir Belediyemiz, biz elimizden ne geliyorsa yaptık. Kimseden bize iltifat etmesini beklemiyoruz ama yaptığımızın da bir şekilde görülmesi gerekir. Eleştiri hakkı vardır ancak konunun siyaseten genel başkanımıza, başka bir alana çekilmesi doğru değil.

Sandal, “Sonuç itibarıyla ben bir devlet törenine katıldım, bir siyasi partinin mitingine gitmedim. Ben CHP’li bir belediye başkanıyım. Alanı terk etmekten başka yapabileceğim bir şey yoktu..” ifadesinde bulundu…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com