Ana sayfa » Güncel » BU DÜRÜST DİN GÖREVLİSİ SAĞLIĞINA KAVUŞMAK İÇİN ORGAN NAKLİ BEKLİYOR…

BU DÜRÜST DİN GÖREVLİSİ SAĞLIĞINA KAVUŞMAK İÇİN ORGAN NAKLİ BEKLİYOR…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Gezi Direnişi sırasında “Camide içki içildiğini görmedim” diyerek Erdoğan’ın söylediği “İçki içildi” iddiasını yalanlayan ‘Gezi müezzini’ Fuat Yıldırım organ nakli bekliyor.

Erdoğan, önceki gün “Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması” programında, “Bunlar değil miydi Bezmialem Camii’nin içine bira kutularıyla giren” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin ardından müezzin Fuat Yıldırım tekrar merak konusu oldu.

Odatv’nin haberine göre, Fuat Yıldırım sağlık sorunları ile mücadele ediyor. Yıldırım, kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi görüyor. Sağlığına kavuşması için organ nakli bekliyor.

Fuat Yıldırım’ın hayatın, 2013’teki Gezi Direnişi’nden sonra değişti. O dönem Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi’nin müezzini Fuat Yıldırım, “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyerek dönemin başbakanı Erdoğan’ın “İçki içildi” iddiasına ortak olmamıştı.

Yıldırım bu nedenle sürülerek, kendini Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyünde bulmuştu. Yıldırım’ın başka bir camiye atanması kararının iptali için açtığı dava da reddedilmişti.

Eşi lösemi hastası olan Fuat Yıldırım, köy camisine atanmasıyla zorluklar yaşamaya başlamıştı. Buna rağmen Fuat Yıldırım’ın eşinin sağlık durumu düzelmişti..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com