Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA EMNİYETİ İLE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE, YARININ BÜYÜKLERİNİ SEVİNDİRDİ…

ALİAĞA EMNİYETİ İLE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE, YARININ BÜYÜKLERİNİ SEVİNDİRDİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe milli eğitim müdürlüğünce hayvanları koruma günü münasebetiyle ortak bir şekilde pati park ziyaret edildi.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü doğa ve hayvanları koruma büro amirliği tarafından gerçekleşen etkinliğe ilçe milli eğitim müdürü Dr. Erdoğan AKYÜZ, Mehmet saka ilkokulu 1 A sınıfı öğrencileri ile Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli Aliağa Belediyesine ait barınak’taki hayvanlar ziyaret edildi.

Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi, öğrencileri hayvan hakları ve hayvanların hastalık ve tedavi süreçlerinde izlenmesi gereken yollar hakkında bilgilendirdi. Öğrencilere veterinerlik mesleğini anlatan Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Mustafa Güçlü, öğrencilere, hayvanların satın alınmayıp sahiplenilmesi gerektiğini vurguladı.

Aliağa Belediyesi Pati Park’ından her zaman hayvan sahiplenilebileceğini belirten Güçlü, öğrencilerden gelen “veteriner hekim nedir”, “Aliağa’da evcil hayvanlar aşılı mı”, “kedimi nasıl aşılatırım” gibi sorulara karşılık şunları söyledi: “Aliağa Belediyesi sokaktaki hayvanlar için mama, su ve barınak ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışmalar yapıyor.

Belediyemiz sokaktaki tüm hayvanları aşılattı. Hayvanlarımızı güvenle sevebilirsiniz. Hayvanlarınızı aşılatmak istediğinizde belediyemizin veterinerlik birimini ziyaret edebilirsiniz. Veteriner hekim, hayvanları tedavi eden ve sizlerin istekleri ile hayvanların aşılanmalarını gerçekleştiren hayvan hekimleridir” dedi.

Aliağa Fen Bilimleri İlköğretim Müdürü Ali İhsan Bostanlı ise şöyle konuştu: “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kapsamında öğrencilerimizin bilgilendirilmesi için Aliağa Belediye’sinden seminer talebinde bulunduk. Aliağa Belediyesi’nin Hayvanları Koruma Etkinlikleri Kapsamında neler yaptığından bahsettiler.

Bu bizim için çok önemliydi. Öğrencilerimizin farkındalığını artırdı. Seminerle birlikte öğrencilerimiz hayvan hakları konusunda sorumluluk almakta daha istekli oldular. Sokaktaki hayvanların Aliağa Belediyesi tarafından aşılanmış olduğunu bilmek, bizlere güven veriyor. Sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmalardan ötürü Aliağa Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi..

Ziyaret vesileyle çocukların hayvan sevgisine yönelik faaliyette bulunulup yarının büyüğü küçük öğrenciler sevindirildi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com