Ana sayfa » Yerel » Aliağa Belediyesi ile Aliağa Tapu Müdürlüğü’nden Emlak Rayiç Bedel Protokolü..

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Tapu Müdürlüğü’nden Emlak Rayiç Bedel Protokolü..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Tapu Müdürlüğü ile Aliağa Belediyesi arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Aliağa Belediyesine herhangi bir vergi borcu olmayan tüm gerçek ve tüzel kişilerin Aliağa Tapu Müdürlüğünde işlem yaparken talep edilen Emlak Beyan Değer (Rayiç Bedel) yazısı artık istenmeyecek.

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Tapu Müdürlüğü arasından imzalanan protokol, tapu işlemlerindeki bürokrasiyi ortadan kaldırmasının yanı sıra elektronik ortamda bilgi alış verişi sağlayacak, zaman kaybı ve kağıt israfını da önleyerek ‘Emlak Rayiç Bedelleri’ işlemlerinde vatandaşın işini büyük oranda kolaylaştıracak.

 “VATANDAŞIMIZ TAPU İŞLEMLERİNİ DAHA HIZLI VE KOLAY YAPACAK..”

Protokol imza törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İzmir Tapu Kadastro Bölge Müdürü Yusuf Meşhur ve Aliağa Tapu Müdürü Hakan Keleş katıldı. İmza töreninde konuşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar “ Vatandaşlarımız tapu işlemlerini yaparlen belediyemize rayiç bedel almak için gelmeyecek, Tapu Müdürlüğümüz bizim sistemimiz üzerinden rayiç bedelleri görebilecek ve bu sayede vatandaşımız bize gelmeden işlemlerini tapuda kolaylıkla halledebilecek. Tapu Bölge Müdürümüze sağladıkları kolaylıklar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Aliağa Tapu Müdürümüze de işbirliklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

“HIZLI VE GÜVENLİ HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ..”

İzmir Tapu Kadastro Bölge Müdürü Yusuf Meşhur tapu işlemlerinde Türkiye Genelinde bir çalışma başlattıklarını ifade ederek “Vatandaş odaklı çalışan kurumlarımız arasında hızlı ve güvenli hizmet vermek için çalışıyoruz. Sayın Başkanımıza bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Vatandaşımız daha önce tapuda işlem yapacağı zaman belediyeye gelip borcu olup olmadığına dair rayiç bedel evrakını alıp bize getirmesi gerekiyordu. Şimdi vatandaşımız bu işlemleri için zaman kaybetmeyecek. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü olarak web tapu hizmetimiz sayesinde tapu müdürlükleri önlerinde yaşanan beklemeleri de ortadan kaldırdık.” diye konuştu..

blank

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com