Ana sayfa » Güncel » İZMİR’DE KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTTI!..

İZMİR’DE KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTTI!..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İllere göre vaka yoğunluğuyla ilgili verileri açıkladı. 20-26 Şubat tarihleri arasını kapsayan bilgilere göre, vaka yoğunluğunun en fazla olduğu il Ordu, en az olduğu il ise Şırnak. İzmir’de geçtiğimiz hafta 100 bin kişide 42 olan rakam 53’e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen yeni tip corona virüs (Covid-19) güncel vaka sayılarını açıkladı. Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 20-26 Şubat’a ait il bazında Covid-19 vaka sayılarına yer vererek,

“Her hafta açıkladığımız illerimizde 100 bin nüfusa düşen haftalık toplam vaka sayısının güncel haritasını ilan ettik. Kademeli ve kontrollü normalleşecegiz” ifadesini kullandı.

Geçen haftaya göre birçok ilde vaka yoğunluklarında artış meydana geldi.Geçen hafta her yüz bin kişiden 228’inde virüs tespit edilen Ordu’da bu oran 301’e yükseldi. Ordu’yu her yüz bin kişide 200 barajını aşan Giresun, Trabzon, Samsun ve Rize takip etti.

Vaka yoğunluğunun en az olduğu iller ise Hakkari ve Şırnak.

Üç büyükşehir İstanbul, Ankara ve İzmir’de geçtiğimiz haftaya göre artış var. İzmir’de geçtiğimiz hafta 100 bin kişide 42 olan rakam 53’e yükseldi.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da her yüz bin kişiden 68’inde virüs görülürken, bu hafta her yüz bin kişiden 89’unda virüs tespit edildi. Ankara’da her yüz bin kişide 39’unda, İzmir’de ise her yüz bin kişiden 53’ünde virüs görüldü.

VAKA YOĞUNLUĞUNDA ARTIŞ..

Türkiye genelinde vaka yoğunluklarında dikkat çekici bir artış göze çarpıyor. Her yüz bin kişide 300 barajını bir il aşarken, 200 barajını aşan il sayısı 4 oldu.

Her yüz bin kişide 100 barajını aşan il sayısı geçen hafta 7 iken, bu hafta bu sayı 12’ye çıktı.Her yüz bin kişide yüz barajını aşan iller arasına Edirne, Sinop, Burdur, Gümüşhane, Amasya ve Balıkesir de katıldı.

Sinop’daki vaka yoğunluğu geçen haftaya göre yüz de yüz artış gösterirken, geçen hafta 100 barajı üzerinde yer alan Karaman’da vaka yoğunluğu yüzde 40 azaldı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com