Ana sayfa » Yerel » Aliağa’da Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği İstiridye Mantarı Yetiştirecek..

Aliağa’da Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği İstiridye Mantarı Yetiştirecek..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

İzmir’in Aliağa İlçesinde Aliağa Belediyesi, Aliağa Kaymakamlığı ve Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği arasında sosyal sorumluluk projesi protokolü imzalandı.

Engelliler Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen protokol törenine Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği Başkanvekili İbrahim Erdemir ve engelli bireyler katıldı.

“Üretimde Ben de Varım, Aliağa’da Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında Aliağa’daki engelli vatandaşlarımıza kurs ve eğitimler verilerek üretime katılmaları sağlanacak.

Üretimden elde edilen kazançla engelli vatandaşlarımız gelir elde ederek aile bütçelerine destek olacak. Projede yer alan özel gereksinimli vatandaşların, yaşamda fırsat eşitliği sağlanacak, mutluluk ve refah seviyeleri yükseltilecek, ortopedik engelli vatandaşlarımız da bu proje kapsamında istihdam edilecek.

Aliağa Belediyesi’nden Projeye Destek..

Kaymakamlık, Belediye ve Dernek iş birliğiyle hayata geçirilecek projede Aliağa Belediyesi, projeye uygun alanı temin edecek, kurulacak mantarhanenin alt zeminini ve raf düzenini tesis edecek. Elektrik, su, ısınma, havalandırma giderlerini karşılayacak.

Projenin hedef ve amacına ulaşmasını sağlamak için de gerekli denetimleri yapacak. Mantarhanede üretimde çalışacak engelli vatandaşlarımızın ulaşımını sağlayacak.

Aliağa Belediyesi, üretilen ürünlerin pazar yerlerinde satışı için satış noktaları oluşturmanın yanı sıra aliagasemtpazari.com üzerinden de online olarak ürünlerin pazarlanmasını sağlayacak.

Yeni İş Kolu..

Protokol imza töreninde konuşan Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, “Engelliler Derneğimiz, Aliağa Belediyemiz ve Kaymakamlığımız işbirliğinde istiridye mantarı üretimi gerçekleştireceğiz. İstiridye Mantarı üretiminin ülkemizde yaygınlaştığını biliyoruz. Bu üretimin ilçemizde gerçekleştirilmesi içinde arkadaşlarımız çalıştı. Aliağa Belediyesi ve Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneğimiz, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz bir altyapı hazırladı. Yeni bir iş kolunu daha hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise projeyi desteklediklerini ifade ederek “Aliağa’mıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Konuşmalarının ardından Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği Başkanvekili İbrahim Erdemir protokolü imzaladı..

blank

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com