Ana sayfa » Kültür-Sanat » ALİAĞA BELEDİYESİ ONLİNE EĞİTİM SİSTEMİ ALES HİZMETE GİRDİ..

ALİAĞA BELEDİYESİ ONLİNE EĞİTİM SİSTEMİ ALES HİZMETE GİRDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen uzaktan eğitim programına destek amacıyla ücretsiz uzaktan eğitim sistemini hayata geçirdi.

Aliağa Belediyesi’nin resmi internet adresi www.aliaga.bel.tr ya da ales.aliaga.bel.tr sayfası üzerinden Aliağa’da okuyan ve Aliağa dışında eğitim görüp de Aliağa’da ikamet eden ortaokul ve lise öğrencilerine hizmet veren Aliağa Belediyesi Online Eğitim Sistemi (ALES), öğrencilere zengin içerikler sunuyor.

ALES, 4K kalitede ders çekimleri, 8. Ve 12. sınıflara özel canlı dersler, dijital TV, rehberlik, tematik videolar, psikolog desteği ve diyetisyen desteği gibi geniş kapsamlı içeriği ile bu zorlu süreçte eğitimlerine evlerinden devam etmek zorunda kalan öğrencilerin hem eğitimlerine destek oluyor hem de daha keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Sistem aynı zamanda on binlerce öğrencinin katılımına imkan sağlayan bir sınav modülüne de sahip. Bu yönüyle Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilerin kendilerini sınama imkanı bulacağı genel denemeler gün ve saati önceden belirlenerek duyurulacak.

Millî Eğitim Bakanlığı Dijital Eğitim Platformu Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) destekleyici bir eğitim modeli olan ALES projesinden 5. sınıf ile 12. sınıf arasındaki öğrenciler yararlanabiliyor.

Öğrenciler, uzaktan erişim tekniğine dayalı online sisteme kendilerine ait program şifreleri ile bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından günün her saatinde ulaşabilecek, dersleri izleyebilecek, deneme sorularını indirip çözebilecek.

Öğrenciler, canlı derslerde sistem üzerinden eğitmenlere sorular da sorabilecek. Veliler de aynı site üzerinden öğrencilerin başarı grafiğini takip edebilecek. 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com