Ana sayfa » Güncel » GÜMRÜKÇÜ; “ÇOCUKLARIMIZA ATATÜRK VE CUMHURİYET SEVGİSİNİ AŞILAYACAĞIZ..”

GÜMRÜKÇÜ; “ÇOCUKLARIMIZA ATATÜRK VE CUMHURİYET SEVGİSİNİ AŞILAYACAĞIZ..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Çiğli Belediyesi tarafından tarihine sahip çıkan toplumların geleceğe emin adımlarla yürüyeceği bilinciyle başlatılan ‘Atatürk’ün İzinde Adım Adım İzmir’ projesi hız kesmeden devam ediyor.

Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında bugüne kadar Belkahve Ata Anı Evi, Atatürk Müzesi, Milli Kütüphane ve Uşakizade Köşkü’ne geziler düzenlendi.

Bu gezilere çocuk ve kadınlar ağırlıklı olmak üzere bin 416 kişi katıldı. ÇİBEM bünyesinde eğitim gören öğrenciler Zübeyde Hanım Anıt Mezarı ile Latife Hanım Köşkü Anı Evi gezilerinde, tarihimizde önemli yeri bulunan yerleri gezme ve inceleme imkanı buldu. Gezilerde öğrencilere eşlik eden Başkan Utku Gümrükçü, Latife Hanım Köşkü Anı Evi’nde anı defterini imzaladı, Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nda da öğrencilerle birlikte kabre karanfil bıraktı.

Tarih bilincine sahip nesillerin geleceği daha sağlıklı inşa edeceğini ifade eden Gümrükçü, “Halkımızı, Atatürk’ün izlerini taşıyan İzmir’imizin tarihi güzellikleriyle buluşturmaya devam ediyoruz.

Geçmişte Atatürk’ün İzmir’de zaman geçirdiği, yaşadığı ve Atatürk’ün temsil edildiği yerleri çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız ile birlikte geziyoruz. Çiğli’yi hep birlikte kucaklayıp, gençlerimiz ve çocuklarımıza Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini aşılayacağız” dedi..

Kaynak-DHA

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com