Ana sayfa » Kültür-Sanat » TÜRKİYE’NİN İLK MESLEK KÜTÜPHANESİ ALİAĞA’DA HİZMETE GİRDİ..

TÜRKİYE’NİN İLK MESLEK KÜTÜPHANESİ ALİAĞA’DA HİZMETE GİRDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

İş sağlığı ve güvenliği ile çeşitli meslekler hakkında yazılı kaynakların yer aldığı Türkiye’nin ilk kütüphanesi Aliağa’da açıldı

Aliağa Gençlik Merkezi Nadir Nadi Kütüphanesi içerisine kurulan kütüphane Türkiye’de tek olmasıyla da büyük önem taşıyor.  

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD) öncülüğünde Aliağa Belediyesi’nin destekleriyle kurulan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Kütüphanesi’nde; İş güvenliği uzmanları, öğrenciler, işverenler, çalışanlar, sağlık personelleri, iş yeri hekimleri ile uzmanlık sınavına hazırlananlar için yaklaşık 800 kitap bulunuyor.

İlk yardım, meslek hastalıkları, iş kazaları, iş güvenliği mevzuatı, afetler, araştırmalar, makaleler, yüksek lisans tezleri, dergi ve kitaplardan oluşan kütüphane herkese açık olacak.

‘İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Kütüphanesi’nin açılış törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Aliağa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Bayır, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Kemal Aygün, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, İSGARD Başkanı Mutlu Baykal ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

BAYKAL: “KENDİ SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD) Başkanı Mutlu Baykal, açılış öncesi yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Kurulduğumuz 2018 yılından bugüne Aliağamızda çok önemli çalışmalar yaptık. Temelde iş kazalarını, meslek hastalıklarını engelleyebilmek için kendi sorumluluklarımızı yerine getirmek istiyoruz.

İş güvenliği uzmanları olarak bizler sektörde maaşlı çalışan insanlarız. Toplum yararına yaptığımız çalışmalar bizleri daha çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Çalışmalarımızda ve bu kütüphanenin kurulmasında bizlere destek veren başta Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar olmak üzere katkısı olan tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum”

ACAR: “İŞ SAĞLIĞI KONUSUNDAKİ TEDBİRLERİN BAŞINDA EĞİTİM GELİYOR”

İş güvenliği ve sağlığının hayatın her alanında önemli bir unsur haline geldiğini ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise, “Sanayi şehri olan Aliağamızda bu önem daha da fazla. İş sağlığı konusundaki tedbirlerin başında eğitim geliyor. Eğitim anlamında yeterli kaynak yok. Var olan yazılı kaynaklara ulaşmakta da zorluklar yaşanıyor.

Bu açıdan bakıldığında bu kütüphane büyük önem arz ediyor. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve Aliağamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

İSGARD Başkanı Mutlu Baykal, kütüphanenin kurulmasına önemli desteklerde bulunan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a plaket takdim etti.

Açılış töreninin ardından protokol üyeleri, dernek tarafından hazırlanmış, her daim iş güvenliği kurallarına uyulması yönündeki beyanların bulunduğu tahtayı imzaladı.     

blank

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

blank

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com