Ana sayfa » Kültür-Sanat » BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ; “KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİMİZİ, ARA VERMEDEN SÜRDÜRÜYORUZ..”

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ; “KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİMİZİ, ARA VERMEDEN SÜRDÜRÜYORUZ..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Çiğli Belediyesi ile “Ankara Sahnesi” iş birliğinde düzenlenen etkinliğe sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Nazım Hikmet’in yazdığı Simavne Kadısı Oğlu Şeyh Bedrettin Destanı’ndan uyarlanan“İriş Dede Sultan İriş” adlı oyun Sedat Demirsoy yönetmenliğinde sahnelendi.

Ali Ötünç’ün bağlaması eşliğinde, Yücel Turgut’un muhteşem performansıyla sahnelenen oyun, sanatseverler tarafından büyük beğeniyle izlendi.

“KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ”

Kültürel değerlerin korunmasının ve gelecek kuşaklara aktarılmasının toplumların gelişmesi açısından önemli olduğunu ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Toplumların gelişiminin kültür ve sanat alanlarındaki gelişimle eşdeğer olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda sanat ve kültür alanlarındaki etkinliklerimizi ara vermeden sürdürüyoruz.

Bugün de değerli yazarımız Nazım Hikmet’in yazdığı Şeyh Bedrettin Destanını uyarlayan ve yöneten Sedat Demirsoy’un gözünden izledik.

Bağlama sanatçımızın ustalıkla icra ettiği eserleri büyük bir keyifle dinledik. Etkinliğimize katılım gösteren tüm sanatseverlere teşekkür ediyorum” dedi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com