Ana sayfa » Güncel » DİYANETİN 11 AYLIK HARCAMASI, 6 BAKANLIĞIN TOPLAM HARCAMASINI GEÇTİ!

DİYANETİN 11 AYLIK HARCAMASI, 6 BAKANLIĞIN TOPLAM HARCAMASINI GEÇTİ!

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 11 ayda yaptığı harcamalar 6 bakanlığı geride bıraktı. Sanayi ve Aynı dönemde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 6,4 milyon lira, Ticaret Bakanlığı 4,1 milyon lira ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 6,5 milyar lira harcarken, Diyanet İşleri Başkanlığı 9,6 milyar lira harcadı.

Hükûmetin gelecek yıla dair program ve planlarında toplumsal problemlerin çözümünden, kadına yönelik şiddetle mücadeleye kadar yeni görevler verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı 11 aylık bütçe harcaması ile 6 bakanlık ile birçok başkanlık ve müdürlüğü geride bıraktı. Diyanet’in 11 ayda yaptığı harcama 9.6 milyar liraya ulaştı.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre gelecek yıl için 11.5 milyar lira bütçe ayrılan Diyanet’in bu yılki 11 aylık harcaması da netleşti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kasım ile ocak-kasım dönemi bütçe gerçekleşme sonuçlarına göre, Diyanet İşleri Başkanlığı kasım ayında 880 milyon lira harcama yaptı.

Diyanet’in yıl başından bu yana 11 ayda yaptığı harcama ise 9.6 milyar liraya ulaştı. Diyanet’in bütçe başlangıç ödeneği 10.4 milyar liraydı. Ancak daha sonra ödenek toplamı 7.4 milyar liraya indirildi.

Buna karşın Diyanet 11 ayda yaptığı 9.6 milyar liralık harcama ile ödenek toplamını aştı. Diyanet 11 aydaki harcaması ile daha yıl bitmeden Cumhurbaşkanlığı ve 6 bakanlığı geride bıraktı.

Diyanet’in, 11 ayda yaptığı harcama ile geride bıraktığı bakanlıkların aynı süredeki harcamaları şöyle: Dışişleri Bakanlığı 3.9 milyar lira. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2.3 milyar lira. Kültür ve Turizm Bakanlığı 5.2 milyar lira. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 6.4 milyar lira. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 6.5 milyar lira. Ticaret Bakanlığı 4.1 milyar lira..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com