Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA BELEDİYESİ ARALIK AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANDI..

ALİAĞA BELEDİYESİ ARALIK AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi.

Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önerge yer aldı. Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 24 madde tek tek görüşülerek oylandı. 5 Kasım 2019 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan toplantı gündem maddelerinin oylanmasıyla devam etti.

BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELER..

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında meclis üyelerinin oylamasına sunulan; 1-2-7-8-12 ve 13.maddeler oy birliği ile kabul edilirken 9.madde oy çokluğu ile kabul edildi. 3-4-5-6 ve 11.maddeler oy birliği ile İmar ve Plan, Bütçe Komisyonuna havale edildi. 10.madde ise oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi.

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR..

Komisyondan gelen raporlar kapsamında 10 maddenin tamamının komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.  

GÜNDEM DIŞI ÖNERGE..

Başkanlıktan gelen önergelerin ve komisyonlardan gelen raporları görüşülmesinin ardından gündem dışı önergenin oylanmasına geçildi. Gündem dışı önerge olarak gündeme alınan; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aşağışakran Mahallesi’nde 36 ada 1 numaralı ve 49 ada 1 numaralı taşınmazlardan herhangi birisinin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce itfaiye alanı olarak kullanılması amacıyla büyükşehir belediyesine tahsisini içeren madde İmar ve Plan, Bütçe Komisyonuna oy birliği ile gönderildi.

2020 YILI ALİAĞA İÇİN YATIRIM YILI OLABİLİR..

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, dilek ve temenniler bölümünde seçim öncesinde kamuoyu ile paylaşılan ve Aliağa’ya yapılması planlanan devlet yatırımları hakkında bilgi isteyen meclis üyelerine şu bilgileri aktardı:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2020 yılı yatırımları için bütçe görüşmeleri yapılıyor. Öncelikler tespit ediliyor. Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Aliağa’nın liman yolları ile ilgili sıkıntıların gündeme alınması, Adalet Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Aliağa adalet sarayının gündeme alınması, Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde ise devlet hastanenin 2020 yılı bütçesine dahil edilmesi istendi.

Bir başka devlet yatırımı olan Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin de Cumhurbaşkanlığı yatırım planlamasına dahil edilmesi konusunda çalışma devam ediyor. Meslek hastalıkları hastanesi konusunda önümüzdeki günlerde güzel gelişmeler bekliyoruz. Tüm bu gelişmelerin yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Aliağa’ya ne kadar yatırım yaptırtabiliriz, bunun derdindeyiz. Tüm İzmir milletvekillerinin mutlak suretle bir gayreti vardır fakat özellikle bütçe görüşmelerinde Aliağa’nın sorunlarını ve isteklerini dile getiren İzmir Milletvekilimiz Tamer Osmanağaoğlu’na teşekkür ediyorum.”

Aliağa Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclisi toplantıya katılmayan meclis üyesi İsmail Menderes’in mazeretinin oylanması ve bir sonraki meclis toplantısının 7 Ocak 2020 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesiyle son buldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com