Ana sayfa » Yerel » ENGELLİLER GÜNÜNDE, ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE ÖZEL KUTLAMA..

ENGELLİLER GÜNÜNDE, ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE ÖZEL KUTLAMA..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü özel bir programla kutladı. Aliağa Gençlik Merkezi’nde özel eğitim öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan kutlama programı renkli gösterilere sahne oldu.

Kutlama programına katılan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Bayar, özel eğitim öğrencilerinin aileleri ve Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalya ile dünya şampiyonu olan Aliağalı milli sporcu İbrahim Çolak, program boyunca özel eğitim öğrencilerinin neşesine ortak oldu. Aliağa Gençlik Merkezi özel eğitim sınıfında eğitim gören otizmli çocukların şiir dinletileri, parkur gösterileri ve milli sporcu İbrahim Çolak ile yaptıkları cimnastik hareketleri izleyenlerden büyük alkış aldı.  

ACAR: “ONLARLA GEÇİRDİĞİM HER AN BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL”

En büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “İnsanı insan yapan uzuvları ya da zihni değildir. İnsanı insan yapan kalbidir. Bizler sevgiyle tüm engelleri aşacağız. Bugünün özel olmasının sebebi bugünün sadece dünya engelliler günü olması değil. Bugün çocuklarımla birlikteyim. Onlarla geçirdiğim her an benim için çok özel. Çocuklarımıza, çocuklarımızı emanet ettiğimiz eğitmenlerimize, engelli kardeşlerimizin sorunlarına sahip çıkmaya çalışan Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği ile anne ve babalara çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOLAK: “BENİM İÇİN GURUR VE MUTLULUK VERİCİ”

Sevgi ve saygının tüm engelleri kaldırdığını ifade eden Aliağalı milli sporcu İbrahim Çolak, “Etkinlikte bulunuyor olmam beni çok mutlu etti. Onlarla birlikte olmak, birlikte cimnastik hareketleri yapmak benim için gurur ve mutluluk verici oldu. Yaptıkları gösterilerle her şeyi yapabileceklerini bir kez daha gösterdiler. Hepsini çok başarılı buldum. Bu güzel etkinliği bizlere yaşattıkları için hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

AİLE’LERDEN ACAR’A TEŞEKKÜR..

Eğlenceli görüntülerin yaşandığı kutlama programında otizmli çocukların aileleri, engellilere yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür ederek çiçek ve plaket takdiminde bulundu. Yaklaşık bir saat süren program onuncu yıl marşı, pasta kesimi ve çocuklara hediye dağıtımı ile son buldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com