Ana sayfa » Yerel » MECLİS TOPLANDI, TAZMİNATLAR İÇİN KREDİ KULLANILMASI KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ..

MECLİS TOPLANDI, TAZMİNATLAR İÇİN KREDİ KULLANILMASI KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclisi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde toplandı. Meclis gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önerge yer aldı. Meclis üyelerinin görüşüne sunulan 24 madde tek tek oylandı.

Aliağa Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilecek toplantı; 1 Ekim 2019 ve 4 Ekim 2019 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başladı. Ardından Başkanlıktan Gelen Önergeler ve Komisyondan Gelen Raporlar tek tek görüşülerek meclis üyelerinin oylamasına sunuldu.

Başkanlıktan Gelen Önergeler kapsamında oylamaya sunulan 2-3-4 ve 6.maddeler oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edilirken 1.madde İmar ve Plan, Bütçe Komisyonuna havale edildi. 5-7-8-9-10-11-12-14 ve 15. Maddeler oy birliği ile kabul edildi. 13.madde ise oy birliği ile Plan, Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Aliağa Belediyesi’ne hibe edilecek motorlu ve motorsuz kara taşıtlarının hibe işlemlerin yürütülmesi için Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a yetki verilmesi hususunu içeren 10.madde oy birliği ile kabul edildi. Aliağa Belediyesi’ne ait 35 NAA plakalı BMC marka vidanjörün Foça Belediyesi’ne bedelsiz olarak hibe edilmesi talebinin görüşüldüğü 12.madde oy birliği ile kabul edildi.

İş akitleri fesih edilen veya emekli olan 281 personelin kıdem ve ihbar tazminatlarının İller Bankasından kredi olarak temin edilmesi için Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a yetki verilmesini içeren 13.madde oy birliği ile Plan, Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Komisyondan Gelen Raporlar kapsamında oylamaya sunulan; 1-2-3-4-6-7 ve 8.maddeler oy birliği ile komisyondan geldikleri şekliyle kabul görürken 5.madde oy çokluğu ile kabul edildi.

GÜNDEM DIŞI ÖNERGE..

Aliağa Belediyesi’nin 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen meclis toplantısında Aliağa Belediyesi Başkanlığına ve Aliağa Belediyesi’ne bağlı şirketlerine verilen borçlanma limitlerinin yeniden görüşülmesini içeren gündem dışı önerge oy çokluğu ile kabul edildi.

Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclisi dilek ve temennilerin ardından bir sonraki meclisin 3 Aralık 2019 Salı günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesi ile son buldu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com