Ana sayfa » Güncel » Amcor Çalışanları; “Temiz Denizler İçin” Mavişehir Sahili’ni Temizledi..

Amcor Çalışanları; “Temiz Denizler İçin” Mavişehir Sahili’ni Temizledi..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Her yıl Eylül ayında Ocean Conservancy Org. (Okyanus Koruma Örgütü) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Dünya Kıyı Temizleme Etkinliği çerçevesinde Amcor çalışanları, aileleri ve tedarikçileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile 22 Eylül, Pazar günü bir araya gelerek Mavişehir Sahili’ni temizlediler. 

100’ü aşkın çevre gönüllüsü toplamda 2 tona yakın atık toplayarak atıkları belediyenin ilgili birimine teslim ettiler.

Atıklar arasında hijyenik pedlerden tuvalet fırçasına kadar çeşitli atıkların toplandığını belirten çevre gönüllüleri en çok içecek şişesi atıklarının bulunduğunu belirttiler.

Amcor Izmir’in Çevre Sorumlusu Onur Kuruoğlu şu sözlerle günün anlam ve önemi üzerinde durdu. “Amcor çalışanları, aileleri ve tedarikçileri bugün sürdürülebilir bir çevre için denizlerimizi temiz tutmak adına harekete geçip çevreye ne kadar önem verdiğini bir kez daha gösterdi.”

Etkinliğe katılıp aktif olarak atık toplayan Amcor İzmir Genel Müdürü Burak Özsoy Amcor’un çevreye duyarlılığı hakkında şunları söyledi.

“Amcor, tüm ambalajlarını 2025 yılına kadar geri dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir olacak şekilde geliştirmeyi, tüketim sonrası geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımını arttırmayı ve dünya çapında ambalajların sürekli olarak daha fazla geri dönüşümünü sağlamak için söz veren ilk küresel ambalaj şirketi oldu. 

Amcor İzmir dünya genelindeki temizliğe katılan 120’den fazla Amcor fabrikasından biriydi. Geçtiğimiz yıl, 18,000 kg’ın üzerinde çöp toplayan 27 ülkeden ekiplerle 1,800’den fazla Amcor çalışanı etkinliklere katıldı..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com