Ana sayfa » Güncel » CİRİT; “SİZİN HAYALLERİNİZ GERÇEĞE ,İŞÇİLERİN GELECEĞİ İSE KABUSA DÖNÜŞTÜ!”

CİRİT; “SİZİN HAYALLERİNİZ GERÇEĞE ,İŞÇİLERİN GELECEĞİ İSE KABUSA DÖNÜŞTÜ!”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Ustaoğlu Cirit, sosyal medya hesabı üzerinden Aliağa Belediye Başkanı sert bir şekilde eleştiren bir paylaşım yaptı. Acar’ın geçtiğimiz günlerde kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma cevap niteliğinde olan açıklamaları şöyle;

“ÇADIR’ ın GERÇEĞİ!

Aliağa Şehr-ül emini geçenlerde bir açıklama yapmış. 5 ay önce yeniden seçilip artık tasarruf yapması gerekiyormuş. Kimsenin ekmeği ile oynamak niyetinde değilmiş. Borç yükü ve ödeyemeyeceği maaşlar nedeniyle % 28 işçi tasarrufu yapılmış. Şimdi birlikte geçmiş 5 yıla gidelim ve hafızalarımızı tazeleyelim.

5 yıldır belediye başkanı olarak görev yaptınız ne siz yeni başkansınız, ne de şu anda işten attığınız kişiler yeni işe alınan kişiler değildi. Yıllardır çalışıyorlardı ve beraber çalıştınız 5 yıldır.. İş başına geldiğinizde KHK ile çalışan işçilerin maaşları düşürüldü. Daha sonra da devletin verdiği %4+%4 ile zam ile maaşlarını aldılar.

Kadrolu olanlara ise Mart ayında %12,5 sosyal hak ve iyileştirmelerle toplamda % 25 zam yaptınız SİZ. Seçim öncesi tüm birimlerde çalışanları kahvaltıda toplayıp siyaset bile yapabilirsiniz, kimseyi işten çıkarmayacağıma namusum ve şerefim üzerine söz veririm söylemleriniz o günlerde medyada yer aldı. Kadrolu memurları ise sürgünle terbiye etmeye çalıştınız. aile birliğini bozdunuz.

  1. Personel giderlerini siz belirlediğinize göre ; şimdi mi fazla oldu bu maaşlar. Sertab Erener konseri için 318 bin lira harcanıyorsa, şenlik ve festivaller için 7,292,711 TL harcanırken güzellik yarışmalarına binler harcanıp, özel kaleme 8 milyon TL harcanırken tasarruf aklınızın ucundan geçmedi galiba.
  2. Çankırı’nın iş yükü olmayan kasaba belediyelerine sürdüğünüz kişiler maaşlarını Aliağa belediyesinden alıyorlar. Tasarruf bunun neresinde? Amaç tasarruf değil, eziyet edip kadro boşaltmak.
  3. 2018 yılı denetim raporunda belediyenin batık durumda olduğu belirtiliyor. Belediye başkanı olarak bu durumu görmediniz mi; ki çok vahim bir durum, daha da beteri seçim derdine görmek mi istemediniz.
  4. 10.000 ‘den fazla kişiyi kumanya ile değil restoranlarda ağırlayıp öğle ve akşam yemeği de dahil olmak üzere ücretsiz Çanakkale’ye götürürken belediye 247 milyon borçlu değildi de , işçi maliyetleri ile mi bu borç oluştu.
  5. Aliağa’nin en değerli yani ranta en uygun yerlerini geçen dönem sattınız. Bu dönemde de satılmadık yer bırakmadınız. Nereye? Hazine ve Gelir idaresi Başkanlğıı’na. Bu kurumlar devlete gelir kazandıran kurumlar. Oradan da kişilere satılacak.
  6. dönemine girdiğiniz başkanlıkta geçmişi hatırladık. 2 park ile seçim kazandınız, ve bütün bu yaptıklarınızın bedelini şimdi meydandaki çadırda okullar açılırken ne yapacaklarını bilemeyenler , hastalıkla uğraşanlar ve çaresizlikle kıvrananlar ödüyor .
    SELAM ve DUA kavramlarının bile içini boşalttınız.

SİZİN HAYALLERİNİZ GERÇEĞE ,İŞÇİLERİN İSE GELECEĞİ KABUSA DÖNÜŞTÜ..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com