Ana sayfa » Güncel » ÇİĞLİ BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA, KADIN ÜYE EYLEMİ..

ÇİĞLİ BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDA, KADIN ÜYE EYLEMİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP Çiğli Belediye Meclis Üyesi Eylem Özdemir’in kadına yönelik şiddete karşı yaptığı eylem dikkat çekti. Özdemir, meclis toplantısını elinde “Biz Ölmek İstemiyoruz” yazılı dövizle izledi.
 

Çiğli Belediyesi’nin 3 Eylül 2019 tarihli Belediye Meclis toplantısında Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurulması ile ilgili karar alındı.

“BİZ ÖLMEK İSTEMİYORUZ”

Bu toplantının giriş kısmında ise CHP Çiğli Belediye Meclis Üyesi Eylem Özdemir’in kadına yönelik şiddete karşı yaptığı eylem dikkat çekti. Özdemir, meclis toplantısını elinde “Biz Ölmek İstemiyoruz” yazılı dövizle izledi.

GÜMRÜKÇÜ: “GEREKEN ADIMLARI ATACAĞIZ”

Kadına yönelik pozitif ayrımcılık yapılarak istihdam, sağlık, eğitim ve hukuki alanlarda kadınların fırsat eşitliğinden yararlanılabilmesi için Kadın ve Aile hizmetleri Müdürlüğü’nün kurulacağını belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Meclis üyemiz Eylem Özdemir ve Kaya abimize çocuk istismarına ve kadına yönelik şiddete karşı tepki gösterdikleri için teşekkür ediyorum.

Umuyorum çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddet ülkemizde son bulur. Biz de Çiğli Belediye Başkanlığı ve meclisi olarak üzerimize düşen sorumluluk gereği Çiğli’de gereken adımları atacağımızın bilinmesini isterim.” dedi..

Kaynak-Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com