Ana sayfa » Kültür-Sanat » ASEV GENÇLİK TİYATROSU ‘SEVGİLİ DOKTOR’ İLE SAHNE ALACAK..

ASEV GENÇLİK TİYATROSU ‘SEVGİLİ DOKTOR’ İLE SAHNE ALACAK..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Gençlik Tiyatrosu ‘Sevgili Doktor’ isimli oyun ile sahne alacak. 18 Haziran 2019 Salı günü Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’ndeki oyun saat 20.00’da başlayacak. Tiyatroseverler oyunu ücretsiz olarak izleyebilecek.

Amerikalı oyun yazarı Neil Simon’un Anton Çehov’un kısa oyunlarından ve öykülerinden yola çıkarak yazdığı oyunun yönetmenliğini ASEV Tiyatro Eğitmeni Sinem Simge Kılınç yapacak.

Traji komik bir hikayeden oluşan oyunda; Ulaş Kılınç, Meltem Sarı, Berivan Konukçu, Efe Hakkı Sülek, Hilal Aytan, Nazik Akdoğan, Ömer Çağrı Yalçın, Sude Sabuncu, Irmak Targay, İbrahim Özer Deniz, Muhammed Emin Unay, Aylin Mert ve Reyhan Akça rol alacak.

OYUNUN KONUSU..
‘Sevgili Doktor’ birbirinden bağımsız sekiz kısa oyundan oluşan iki perdelik bir eser. Hassas ve akıllı insanların yaşamlarını nasıl güzelleştirebileceği konusunda çözümler tutamı sunan, insanların güçlerini ve güçsüzlüklerini soruşturan, sınıfsal ayırımları ele alan, sömüreni ve sömürüleni anlatan traji komik bir oyun. Neil Simon’un sahneye uyarladığı Çehov’un öyküleri ‘İnsanlık Hallerini’ hem sevgiyle hem de güldürerek izleyiciye sunuyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com