Ana sayfa » Güncel » “İFTAR SOFRALARINDA SİYASET HİÇ KONUŞMADIM, KONUŞMAYACAĞIM”

“İFTAR SOFRALARINDA SİYASET HİÇ KONUŞMADIM, KONUŞMAYACAĞIM”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İBB’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, iftarını 600 engelli vatandaş ile birlikte açtı.

Bakırköy Belediyesi’nin düzenlediği iftar öncesinde konuşan İmamoğlu, ”İftar sofralarında siyaseti hiç konuşmadım, konuşmayacağım. Konuşanları da çok da tasvip ettiğimi söyleyemem. Hele hele iftar sofralarında, benim şahsiyetim, ailem, geçmişim ve memleketim üzerinden konuşan zavallılara da buradan gülüyorum. Onlar zavallı” dedi.

şitme engelli vatandaşlar, İmamoğlu’nun isteği üzerine, ”Her şey çok güzel olacak” sloganını, işaret diliyle dile getirdi. Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ”10-16 Mayıs Engelliler Haftası” etkinlikleri kapsamında, Bakırköy Belediyesi tarafından bir otelde düzenlenen iftar programına katıldı.

İmamoğlu’na, ev sahibi sıfatıyla Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de eşlik etti.

İmamoğlu, yaklaşık 600 engelli vatandaşın katıldığı iftar etkinliğinde yoğun ilgi ile karşılaştı. Tüm masaları dolaşan ve katılımcılarla anı fotoğrafı çektiren İmamoğlu, işitme engelli vatandaşlarla işaret diliyle anlaştı.

Bazı vatandaşlar, ağlayarak İmamoğlu’na sarıldı. Vatandaşları teskin eden İmamoğlu, ”Bunların yüreği güzel” dedi. İmamoğlu, iftarını vatandaşlarla birlikte açtı. Kısa bir konuşma yapan İmamoğlu’nun sözleri, tercüman aracılığıyla işaret diline çevrildi.

”ÖNEMLİ OLAN SEVGİ, SAYGI VE HUZUR”
İftar sofralarında siyaset yapmadığını ve yapmayacağını belirten İmamoğlu, Ramazan’ın iftar, arınma, aydınlanma, paylaşma, sevme, anlama ve birbirine sahip vakti olduğunu vurgulayarak, ”Bu dünyada en önemli olan şeyler sevgi, barış ve huzur. Ama ne yazık ki bizler dünyayı zorlaştırıyoruz” dedi.

İstanbul’un en özel insanlarıyla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirten İmamoğlu, ”Tüm engelli kardeşlerime, mutlaka bu şehrin engelsiz, erişilebilir ve her hemşehrimin keyif aldığı bir şehir olması için mücadele edeceğim. İBB’ni seçilmiş Başkanı olarak, orada çalışan her kardeşimin İstanbul’la ilgili hangi adımı atıyorsa, mutlaka engelli vatandaşlarımızı ve hemşehrilerimizi düşünerek atmasını sağlayacağımı hepinizin bilmesini istiyorum” diye konuştu.

”HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

”Burası iftar sofrası, çok fazla konuşup sizi yormak istemiyorum” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

”İftar sofralarında siyaseti hiç konuşmadım, konuşmayacağım. Konuşanları da çok da tasvip ettiğimi söyleyemem. Hele hele iftar sofralarında, benim şahsiyetim, ailem, geçmişim ve memleketim üzerinden konuşan zavallılara da buradan gülüyorum. Onlar zavallı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com