Ana sayfa » Güncel » MAVİ BALİNANIN SON KURBANI, 14 YAŞINDAKİ ESMA..

MAVİ BALİNANIN SON KURBANI, 14 YAŞINDAKİ ESMA..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Mavi Balina isimli bilgisayar oyununun son kurbanı Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Esma Sevik olduğundan şüpheleniliyor. Yerel gazetelere göre olay, 9 Mayıs Perşembe günü ilçenin Karşıyaka Mahallesinde meydana geldi.

Olay günü okula gitmek üzere evden çıkan Esman’ın okula gitmediği anlaşıldı. Bunun üzerine tedirgin olan aile kızlarını aramaya başladı. Aramalar devam ederken, gün boyu kendisinden haber alınamayan Esma öğlenden sonra eve geldi.

Eve geldikten sonra bir süre Mavi Balina isimli oyunu oynadığı öne sürülen telefonla meşgul olmaya başlayan Esma yine ortadan kayboldu. Bir süre kendisinden haber alamayan Esma’nın çatı katına çıkabilmiş olabileceği düşünüldü.

Bunun üzerine çatı katına çıkan aile, Esma’nın tavana bağladığı iple kendisini astığını gördü. Yakınları tarafından hemen hastaneye kaldırılan Esma, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturma ise halen devam ediyor. Aileye göre intihar sebebi; “Mavi Balina oyunu”

Olay sonrası konuyla ilgili açıklamada bulunan Sevik Ailesi, ailesinin en küçük çocuğu olan Esma’nın intihar nedeninin oynadığı Mavi Balina isimli oyun olduğunu öne sürdü.

Acılı aile adına konuyla ilgili açıklamada bulunan Esma Sevik’in Amcası Behzat Sevik, yiyeninin intihar sebebinin gençler arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyun olduğunu iddia etti.

Yeğeninin Mavi Balina oyununu oynadığını yaklaşık 15 gün önce tespit ettiklerini söyleyen Amca Behzat Sevik, halen olayı acısını ve şokunu yaşadıklarını ifade etti..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com