Ana sayfa » Güncel » BÜYÜKŞEHİR’DEN BAYRAMLARDA ÜCRETSİZ ULAŞIM..

BÜYÜKŞEHİR’DEN BAYRAMLARDA ÜCRETSİZ ULAŞIM..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarıyla önceki gün Ankara’da bir araya gelmişti..

CHP Lideri birbirinden önemli açıklamalara imza atarken yerel yöneticilere kentlerinde izleyeceği yol haritaları hakkında talimatlar verdi. Kılıçdaroğlu’nun sosyal belediyecilik ve özellikle ulaşım noktasında söyledikleri dikkat çekti. Konuşulanlar 24 ilçesi ve Büyükşehir Belediyesi CHP tarafından yönetilen İzmir’de merak uyandırdı.

Kılıçdaroğlu’nun net bir ifade ile “Dini ve milli bayramlarda belediye otobüsleri bedava olacak” demesi sonrasında gözler İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Tunç Soyer’e çevrilmişti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı’nda, belediyenin kentte otobüslerin ücretsiz kullanımı yönünde bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlandığı aktarıldı.

Bürokratların konuyla ilgili çalışma yaptığı öğrenildi. Taslağın Başkan Soyer’in önüne konulacağı belirtildi. Soyer’in onay vermesi halinde uygulamanın Mayıs ayı meclis oturumunda gündeme gelmesi ve oylanması bekleniyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com