Ana sayfa » Güncel » BAKAN TEKİN YEMEK YEDİ, ÖZEL SEKTÖR ÖĞRETMENLERİ: “TABAN MAAŞ BEKLİYORUZ” DEDİ…

BAKAN TEKİN YEMEK YEDİ, ÖZEL SEKTÖR ÖĞRETMENLERİ: “TABAN MAAŞ BEKLİYORUZ” DEDİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim alanında faaliyet gösteren sendika temsilcileri için Ankara’da bir buluşma düzenledi. Ancak Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyelerinin bu toplantıya davet edilmemesi üzerine, sendika üyeleri otel önünde toplanarak “Taban maaş bekliyoruz” pankartlarıyla Bakan Tekin’i protesto etti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim alanında faaliyet yürüten sendika temsilcileri için Ankara Gölbaşı Mogan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin uygulamalı otelinde yemekli buluşma gerçekleştirdi. Eğitim-iş ve Eğitim-Sen başta olmak üzere bazı sendikalar buluşmaya katılmama kararı alırken; buluşmaya davet edilmeyen ve taban maaş uygulaması için bir aydır Meclis Parkı’nda oturma eylemi yapan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyesi eğitimciler, otel önünde Bakan Tekin’i protesto etti.

“Sayın Tekin, öğretmeniz, taban maaş bekliyoruz” yazılı pankartla birlikte buluşmanın gerçekleştiği otel önüne gelen sendika üyeleri, “Yüzbinlerce öğretmen, taban maaş bekliyor”, “İnsanca yaşamak istiyoruz” sloganları attı.

Sendika üyesi eğitimcilerin otel önüne taşıdıkları oturma eylemlerinde; “Otelde toplantı salonuna kadar indik. Listede adımız yokmuş. Biz de nöbetimizin bugünkü kısmını buraya taşıdık. Sayın Bakan’ın çıkacağı noktada onu bekliyoruz. Söylem ve taleplerimizle buradayız. Özel sektör öğretmenlerinin talebi net. Biz yüzbinlerce öğretmeniz ve taban maaş bekliyoruz. Talebimizi duymayan kalmayacak, Bakan Tekin de buna dahil” denildi…

Kaynak: ANKA

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com