Ana sayfa » Bilim-Teknoloji » ABD’DEN DÜŞÜRÜLEN UFO’LAR HAKKINDA AÇIKLAMA: “UZAYLILAR İÇİN ENDİŞEYE GEREK YOK!…”

ABD’DEN DÜŞÜRÜLEN UFO’LAR HAKKINDA AÇIKLAMA: “UZAYLILAR İÇİN ENDİŞEYE GEREK YOK!…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD’nin sekizgen şeklinde bir UFO’yu düşürdüğünü açıkladığından bahsetmiştik. Son olayla ABD, şubat ayının başından beri toplamda dört adet tanımlanamayan nesne düşürmüş oldu. Yapılan ilk açıklamalarda, tanımlanamayan nesnenin Dünya dışından olduğuna ilişkin hiçbir ibare bulunmadığı ifade ediliyordu. Şimdiyse Beyaz Saray’dan konuyla ilgili resmi açıklamalar geldi.

Beyaz Saray yetkilisi John Kirby tarafından yapılan açıklamalarda, ilk açıklamalar tekrarlandı. Düşürülen UFO’nun uzaydan geldiğine ilişkin hiçbir bulguya rastlanmadığını söyleyen Kirby, UFO’nun düşük manevra kabiliyetine sahip olduğunu, herhangi bir sinyal yaymadığını ve düşük irtifada olduğunu vurguladı.

Uzaylılar için endişe etmeye gerek yok!…

John Kirby, tanımlanamayan nesnelerin medyada “uzaylı” olarak nitelendirildiğini ancak durumun pek de böyle görünmediğini, bu yüzden uzaylılar konusunda endişelenecek bir şey olmadığını söyledi.

ABD, Çin’den şüpheleniyor
Hatırlayanlarınız olacaktır. ABD, daha birkaç hafta önce Çin’e ait olan bir iklimlendirme balonunu düşürdüğünü açıklamıştı. O açıklamadan sonra 3 UFO daha düşürüldü. John Kirby, tüm bunların Çin’e ait olabileceğini ileri sürdü. Ancak bu noktada netleşmiş bir şey yok. Meseleyi “hassas” olarak nitelendiren Beyaz Saray yetkilisi, pek fazla detay vermedi. Ancak Kirby, Çin’in istihbarat toplamak amacı ile yüksek irtifa balonlarına sahip olduklarını söylemekten de geri kalmadı.

ABD: Çin hava sahasında gözetleme aracımız yok…

John Kirby, Çin’e karşı savunma da yaptı. Kendilerinin Çin hava sahası üzerinde bir tek gözetleme aracı bile olmadığını söyleyen yetkili, bu mesele ile ilgili olarak Çin ile temas halinde olduklarını da belirtti…

Webtekno

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com