Ana sayfa » Güncel » BİLGİN: “İŞÇİ SENDİKALARI 8 BİN LİRANIN ÇOK ÜZERİNE ÇIKMAYIN DEDİ…”

BİLGİN: “İŞÇİ SENDİKALARI 8 BİN LİRANIN ÇOK ÜZERİNE ÇIKMAYIN DEDİ…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Habertürk TV’de Kübra Par’la Açık ve Net programının konuğu oldu. Asgari ücret belirleme çalışmalarında işçi sendikaları ile görüştüğünü söyleyen Bilgin, ‘bunu Türkiye’de ilk defa söylüyorum’ diyerek, sendika başkanlarının asgari ücret beklentisini açıkladı.

Bakan Vedat Bilgin, işçi sendikalarının başkanlarının asgari ücretin ‘8 bin liranın çok üzerinde olmamasını’ istediklerini ileri sürdü.

Bilgin şunları kaydetti:

“Ben bütün sendikalarla görüştüm. İşçi sendikaları başkanlarının taleplerini aldım. Bana gelen en önemli şey şu. Dediler ki, ‘siz, 8 bin liranın ne kadar üzerinde asgari ücret verirseniz biz o kadar zor durumda kalırız’ dediler.

Çünkü bizim toplu sözleşmelerde aldığımız ücreti aşmanızı istemiyoruz. O zaman sendikalar fonksiyonsuz hale gelirler. Bunu ilk defa söylüyorum. 8 binin çok üzerine çıkmayın dediler.”

EYT AÇIKLAMASI…

Bilgin EYT ile ilgili ‘EYT nasıl çıkacak, yaş sınırı olacak mı?’ sorusuna ilişkin “Bir kere 8 Eylül 1999’dan sonra işe girenler EYT’yi kapsamayacak. Mevcut yasamızda olan haklar devam edecek. Yaş sınırı konusu ise çalışmalar tamamlandıktan sonra belli olacak” yanıtını verdi…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com