Ana sayfa » Siyaset » “İKİ İSİMDEN BİRİ ADAY OLURSA ERDOĞAN SEÇİMİ ÖNE ÇEKER…”

“İKİ İSİMDEN BİRİ ADAY OLURSA ERDOĞAN SEÇİMİ ÖNE ÇEKER…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarına karşılık Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP liderleri seçimlerin ısrarla zamanında, yani 2023’de yapılacağını söylüyor.

Taraflar bu tartışmada karşılıklı algı oluşturma suçlamasında bulunurken, erken seçim konusu başkent siyasetinin gündeminden düşmüyor.

SEÇİM TARİHİ ÖNE Mİ ÇEKİLECEK?…

Gazeteci Fehmi Koru, “Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş’ın adaylığı seçim tarihini erkene çeker” başlıklı yazısında AKP’nin muhalefetin adayına göre erken seçime gidebileceğini ifade etti.

“Karşısında kimi -doğrusu kimleri- aday olarak görmek ister Tayyip Erdoğan? Tercih edeceği aday isimlerini de yine kişisel akıl yürütmeme dayanarak paylaşabilirim: Kemal Kılıçdaroğlu veya Mansur Yavaş… Tayyip Erdoğan’ın, Millet İttifakı tarafından hangisi aday gösterilirse gösterilsin, bu iki ismin, fazla zorlanmadan yenebileceğini düşüneceği adaylar olduğunu sanıyorum” diyen Koru, “İster CHP ileri gelenlerinin arzusu olan Kemal Kılıçdaroğlu veya isterse İYİ Partililer ve özellikle Meral Akşener’in son anda öne süreceğini düşündüğüm isim olan Mansur Yavaş aday ilan edilsin, Tayyip Erdoğan fazla vakit geçirilmeden seçime gitmek isteyebilecektir” dedi…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com