Ana sayfa » Güncel » ABB’NİN WEB SİTESİNE, ANKAPARK SAYFASI EKLENDİ…

ABB’NİN WEB SİTESİNE, ANKAPARK SAYFASI EKLENDİ…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-ABB sürdürdüğü üç yıllık hukuki mücadelenin ardından mahkeme kararıyla devraldığı 801 milyon dolara mal olan ANKAPARK ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla resmi internet adresi olan “ankara.bel.tr”de ‘bilgilendirme sayfası’ açtı. ABB şeffaflık ilkesi doğrultusunda ANKAPARK ile ilgili tüm hukuki süreç başta olmak üzere yapılan harcamalar hakkında ayrıntılı bilgileri tek tek paylaştı.

801 MİLYON DOLARA MAL OLAN TEMA PARK…

Tüm uzmanların karşı çıkmasına ve ‘işletilemez’ uyarılarına rağmen yapılan Tema Parkın 801 milyon dolara (güncel değeri 14 milyar TL) mal olduğunun paylaşıldığı bilgilendirme sayfasında, ihale sürecinden işletmeci firmanın yükümlülüklerini yerine getirmediğine kadar birçok bilgiye yer verildi. www.ankara.bel.tr/duyurular/ankapark-sureci-hakkinda-kapsamli-bilgilendirme-186 linkinden ulaşılabilecek sayfada ANKAPARK Almanak başlığıyla kalem kalem yapılan harcamalar görselleriyle birlikte anlatıldı.

HIRSIZLIK VAKALARINDAN SUÇ DUYURULARINA…

ANKAPARK’ın ABB’ye devir sürecinin tüm detaylarıyla ve belgeleriyle gösterildiği sayfada park için yapılan 58 ihalede sorumlular hakkında yapılan suç duyurusundan yaşanan hırsızlık olaylarına kadar tüm bilgilendirmelere de yer verildi.

Tespit çalışmalarının devam ettiği Tema Park için yapılan harcamalarla oluşan kamu zararına dikkat çekilen bilgilendirme sayfasında, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın yaptığı sunumdaki mevcut durumun ve tüm sürecin özetlendiği link de paylaşılırken, vatandaşlar ayrıca ANKAPARK’ın geleceğine karar vermek için ‘forms.ankara.bel.tr/ankapark’ adresi üzerinden anket çalışmasını doldurabiliyor…

(ANKA)

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com