Ana sayfa » Siyaset » ERDOĞAN: “ASGARİ ÜCRET İÇİN BAKANLIĞA TALİMAT VERDİK…”

ERDOĞAN: “ASGARİ ÜCRET İÇİN BAKANLIĞA TALİMAT VERDİK…”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Kabine’den “asgari ücret için ara zam çıkacak mı?” diye beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na talimat verdiğini söyledi ve NATO Zirvesi sonra “müjdeli haberi” vereceğini ekledi.

Erdoğan, bayram tatili içinde “Bayram tatili ve 15 Temmuz arasında kalan 2 gün idari izin” sayılacağını açıkladı. Böylelikle bayram tatili 9 güne çıkmış oldu.

Erdoğan ayrıca eleştirilere neden olan Meclis’e getirilen Ek Bütçe’de Cumhurbaşkanlığı maaşına yüzde 40 zammı içeren Cumhurbaşkanlığı ödeneği ile ilgili maddenin Meclis Genel Kurulu’nda çıkartılmasını istedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Türkiye’yi kuşatma girişimlerini akamete uğrattık, uğratmayı sürdüreceğiz.

Irak sınırlarımızı teröristlerden kurtaracak kalıcı operasyonlarımız sürüyor. Suriye’de güvenlik koridorunun eksikliklerini tamamlamayla ilgili hazırlıklarımız biter bitmez yeni harekatlara başlayacağız.

Akdeniz ve Ege’deki haklarımızı korumaya yönelik gereken tüm adımları atmaktan çekinmedik, çekinmeyeceğiz.

MARMARİS YANGINI…

5 bin hektarı aşkın bir alanda ağaç vs yanmışsa da herhangi bir ölüm yaralanma olmadığı bizim tesellimiz olmuştur. Yoğun bir şekilde halkımızla devletin kurumlarıyla STK’larla bunu yapacağız. Nasıl ki daha önce Muğla’da aynı çalışmayı yaptıysak yine burada da aynı çalışmayı yapacağız.

Derdi millete hizmet olmayanlarla gökyüzünde uçak, helikopter arayışı gibi, bu tür zavallılarla bu ülkede siyaset yapılmaz. Biz işimizi biliyoruz ve işimizin gereğini yapıyoruz.

ASGARİ ÜCRET…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin değerlendirilmesini istedim. İnşallah en kısa sürede bu konuda müjdeli bir habere paylaşmayı ümit ediyoruz. Asgari ücret artışı yapılırken Bakanlığımız, özellikle belli sayıya kadar personel çalıştıran işverenleri gözetecek bir yöntem de geliştirecektir. Kamu çalışanlarına ve emeklilerimize enflasyon farkını zaten vereceğiz. Amacımız enflasyon oranı kaç olursa olsun hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığına karşı ezdirmeyeceğiz.

Temmuz ayı memur maaşları Kurban bayramı öncesi 8 Temmuz’da zamlı olarak ödenecek.

BAYRAM TATİLİ…

Kurban Bayramı tatilini takip eden 13-14 Temmuz günleri idari izin kapsamına alınacak…

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com