Ana sayfa » Siyaset » Koç’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı…

Koç’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Saadet Partisi Aliağa ilçe başkanı Mahmut Koç 10 Ocak gazeteciler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Koç, “Doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile zor şartlarda fedakârca görev yapan değerli basın mensuplarımıza başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyor, işsiz kalan ve tutuklu gazetecilerin olmadığı bir Türkiye temennisiyle #10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Koç, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın mensuplarımız, önemli ve etkin bir denetim organı olmasının yanı sıra demokrasinin temel unsurlarından da biridir. Zor şart ve imkânlar içerisinde milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler.

Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

Bireylerin haber alma hakkını kullanmasına aracılık eden basının, doğru, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleğine gönül vermiş tüm emektar gazetecilerimize sağlık, huzur ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyorum.

Ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyorum. Kamuoyu yararına fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın 10, Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyorum..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com