Ana sayfa » Güncel » EL YAPIMI PATLAYICI ASKERİ ARAÇ GEÇERKEN PATLADI, 3 ASKER ŞEHİT OLDU..

EL YAPIMI PATLAYICI ASKERİ ARAÇ GEÇERKEN PATLADI, 3 ASKER ŞEHİT OLDU..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan Barış Pınarı Bölgesi Suriye’nin Tel Abyad bölgesindeki Gültepe Hudut Karakolu’nda askeri araç geçerken patlama yaşandı.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada Akçakale/Şanlıurfa hudut hattında, 8 Ocak 2022 tarihinde, teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu 3 askerin şehit olduğunu duyurdu.

MSB açıklamasında, ”Akçakale/Şanlıurfa hudut hattında, 8 Ocak 2022 tarihinde, teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu 3 kahraman silah arkadaşımız, P.Tğm. Murat ALYAKUT, P.Söz. Er Ertuğrul ULUPINAR ve P.Onb. Enes KOÇ şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: ‘MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN..’

Şehit haberlerinin gelmesi sonrası CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından baş sağlığı mesajında bulundu.

Kılıçdaroğlu, ”Barış Pınarı Bölgesi Gültepe Hudut Karakolu’nda askeri araç geçerken yaşanan patlamada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com