Ana sayfa » Siyaset » MERSİN’DE MEYDAN DOLDU, KILIÇDAROĞLU ÇIKACAK, “ERKEN SEÇİM” ÇAĞRISI YAPACAK…

MERSİN’DE MEYDAN DOLDU, KILIÇDAROĞLU ÇIKACAK, “ERKEN SEÇİM” ÇAĞRISI YAPACAK…

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) eylül, ekim ve kasım aylarında yaptığı toplam 400 baz puanlık faiz indirimi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yöndeki kararları teşvik edici açıklamaları, Türk lirasının yabancı paralar karşısında erimesine yol açtı.

Doların 13 lira bandına yerleşmesiyle Türk parasının üç aydaki değer kaybı yüzde 57’yi aştı. Bu durum birçok sektörde ardı arkası kesilmeyen zamları beraberinde getirdi.

Hayat pahalılığı her geçen gün kendisini daha fazla hissettirirken, ana muhalefet partisi CHP ‘acil erken seçim’ çağrısıyla sahaya çıkıyor. İlk miting, bugün saat 13:00’da Mersin’de yapılacak.

Gerçek Gündem, gelişmeleri dakika dakika takip ediyor:

12:15 – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, kendilerine verilen alanın dolduğunu vurgulayarak “Yüz binler olacak. Şu anda bize belirlenen alan doldu. İnsan seli var. Bu umudun mitingi olacak. Ben sabaha kadar uyumadım. Güneşin doğduğunu gördüğümde gözlerim doldu. Güneş herkes için Mersin’den doğacak” diye konuştu.

12:09 – Avrasya Araştırma Şirketi’nin sahibi Kemal Özkiraz, alanın neredeyse dolduğunu duyurdu.

11:56 – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, miting için yola çıktığını duyurdu.

11:52 – CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, miting öncesi “Bugün yapılacak mitingimizde Türk Bayrağı ve parti bayrağımız dışında hiçbir poster, afiş, il/ilçe örgütü flaması ve pankarta izin verilmeyecektir” uyarısında bulundu.

KILIÇDAROĞLU: “ÇÖZMEK İÇİN YOLLARDAYIZ..”

11:14 – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, miting öncesi kişisel Twitter hesabında “Milletimizi dinlemek üzere dün akşam Mersin’e geldim. Şehidimizin evine taziyeye gittim. Bugün ise milletimiz sefaleti anlatacak, biz dinleyeceğiz. 2021’de hala böyle bir gündemimizin olması yürek sızlatıyor ama ne yapalım çözmek için yollardayız” paylaşımında bulundu.

11:00 – Vatandaşlar, miting alanına gelmeye başladı.

‘HERKES TEPKİSİNİ DIŞA VURMAK İSTİYOR..’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, miting öncesi Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir’e açıklamalarda bulundu.

“Bize ayırmış oldukları alanın kat ve kat fazlası bir katılım olacak. Çağrıyı sadece CHP’lilere yapmadık” diyen Salıcı, şöyle devam etti:

“Ekonomik krizden etkilenen, hayatı zorlaşan tüm kesimleri, AK Parti ve MHP’ye oy vermiş bütün yurttaşlarımızı davet ediyoruz. AKP bu ekonomik krizi, herkesin evinin bir parçası haline getirmeyi başardı. Herkes bundan etkileniyor. Tepkisini dışa vurmak istiyor.

Biz de bu mitinglerle bir yandan o tepkinin dışa vurumunun ortaya çıkmasını, vatandaşın kendi sözünü kendinin söylemesini, bizim de ona sözcü olmamızı hedefledik. Bu nedenle mitingin adı da ‘Milletin Sesi’ mitingi.”

‘ANKARA’DAN DA DUYULACAK..’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç da, devletin yönetilemediğini, bu nedenle kriz olduğunu belirterek “Demokrasiler tıkandığı zaman seçime gidilerek aşılır o tıkanıklık. Nasıl ki damarlarda tıkanıklık olduğu zaman oraya anjiyo yapılır, arkasından stent takılır damar rahatlatılırsa, demokrasinin de rahatlaması için seçim gerekli” dedi.

Öztunç, “Seçim sandığının gelmesi için biz mitinge hazırız. Milletin sesini duyacaklar. Milletin Sesi Mersin’den çıkacak. Ama Ankara’ya kadar ses gelecek” ifadesini kullandı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com