Ana sayfa » Siyaset » KILIÇDAROĞLU MARKET YÖNETİCİLERİNE SESLENDİ; “10 ÜRÜNE ZAM YAPMAYIN, ZARARI İKTİDARA GELDİĞİMİZDE BİZ KARŞILAYALIM..”

KILIÇDAROĞLU MARKET YÖNETİCİLERİNE SESLENDİ; “10 ÜRÜNE ZAM YAPMAYIN, ZARARI İKTİDARA GELDİĞİMİZDE BİZ KARŞILAYALIM..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, market sahipleri ve yöneticilerine 10 ürüne zam yapmama çağrısında bulundu.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun yayımladığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır.

Bilginiz üzere 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün değerli paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen alması gereken 6 adımı açıkladım.

Değerli Sektör Yöneticisi,

Söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, “10 Hayatta Kalma Ürünü” için, kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim.

Bu ürünler: Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir.

Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız.

Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakârlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız.

Kara Kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com