Ana sayfa » Güncel » BOZKURT; “ÖĞRETMENLER, MEDENİYETİN, BİLGİNİN, BARIŞIN VE SEVGİNİN ÖNCÜLERİ, ÖRNEK İNSANLARDIR..”

BOZKURT; “ÖĞRETMENLER, MEDENİYETİN, BİLGİNİN, BARIŞIN VE SEVGİNİN ÖNCÜLERİ, ÖRNEK İNSANLARDIR..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.Başkan Bozkurt mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik ünvanının verildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bir milletin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmasında en büyük rolü oynayan öğretmenlerimizi millet olarak her zaman el üstünde tutmuşuzdur.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözüyle öğretmenliğin ne kadar ulvi bir meslek olduğuna önemle dikkat çekmiştir.

Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmışlığının öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlı olduğu asla unutulmamalıdır.

Öğretmenler dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar medeniyetin, bilginin, barışın ve sevginin öncüleri örnek insanlar olmuşlardır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve halen ülkemizin dört bir yanında fedakarca çalışarak bu kutsal görevi yerine getiren değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.’ dedi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com