Ana sayfa » Siyaset » ERDOĞAN; “BENİM ARAŞTIRMALARA VE ANKET ŞİRKETLERİNE GÜVENİM KALMAMIŞTIR..”

ERDOĞAN; “BENİM ARAŞTIRMALARA VE ANKET ŞİRKETLERİNE GÜVENİM KALMAMIŞTIR..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yurt dışı ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Anketlerle ilgili bir soruyu yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

Ortaya atılan anketlerin kimler tarafından ne amaçla yapıldığı ortada. Anketlerde manipülasyondan ciddi anlamda bıktık. Gerçekçi anketler manipülasyonu tamamen ayak altına alacaktır.

Anketlerle manipülasyon yapılmasına biz alışkınız ve bunlardan bıktık. Son seçimlerde sonuçları bırakın bileni, yakın tahminde bulunan bile çıkmadı. Şahsımın cumhurbaşkanı seçildiği seçimde bunu gördük. Bir çok anket şirketi çalıştığı parti beklentilerine göre sonuçlar çıkardı.

Kişi-kurum suikastiyle hükümetimize saldıran kişiler anketlerle algı yapmaya devam ediyor ve cumhur ittifakını ellerinden geldiğince küçük göstermeye çalışıyorlar. Sahte anketle millete istikamet çizmeye çalışıyorlar. Seçim konusu açılınca bir kesim anketleri öne çıkarıyor ve buradan bir şeyler toparlamaya çalışıyor.

Milletin gönlüne giremeyenler sahte anketlerle milleti yönlendirebileceğini sanıyorlar. Ülkemin dört bir yanında eseri olan bu iktidar, soruyorum “acaba muhalefetin hangi eseri var?” benim milletim bunların hepsini görüyor.

Sandık yatırımların aynasıdır ve bu yatırımların aynası olarak milletimiz milletin gönlünde şaşmaz yerini alan AKP’ye 2023’te yoluna devam diyecektir..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com