Ana sayfa » Güncel » BOĞAZİÇİ VE MARMARA ÜNİVERSİTELERİNE, REKTÖR ATAMALARI..

BOĞAZİÇİ VE MARMARA ÜNİVERSİTELERİNE, REKTÖR ATAMALARI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sabaha karşı yayımlanan kararıyla görevden alınan ‘kayyum rekötr’ Melih Bulu’nun yerine vekil olarak geçen Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atandı.

Resmi Gazete’de AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda “Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet Naci İNCİ atanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne, kayyum atanan Melih Bulu’nun görevden alınmasının ardondan vekaleten üniversitenin öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atanmıştı.

Cumhur İttifakı’nın iki üyesinin Boğaziçi Rektörlüğü için rekabete girdiği öğrenilmişti. YÖK, MHP’ye yakınlığıyla bilinen Naci İnci’yi önermiş ama AKP’li vekillerin tavsiyesiyle rektörlüğe Bulu atanmıştı.

Kulislerde konuşulan bilgilere göre Boğaziçi Üniversitesi rektör ilanına çıktıktan sonra Bulu görevden alınmasıyla vekaleten rektörlüğe getirilen Prof. Dr. Naci İnci YÖK’ün ilk tercihiydi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la YÖK yetkilileri arasında yapılan görüşmede de Naci İnci’nin ismi ön plana çıkmıştı.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE ATANAN İSİM DE BELLİ OLDU..

YÖK Başkanı olarak atanan Prof. Dr. Erol Özvar’ın yerine Marmara Üniversitesi Rektörülüğe atanan isim ise Prof. Dr. Mustafa Kurt oldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com