Ana sayfa » Güncel » SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM İÇİN MARATON İZMİR LANSMANI..

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM İÇİN MARATON İZMİR LANSMANI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleşecek olan 2. Uluslararası Maraton İzmir’in lansmanı gerçekleşti. Teması ‘Sürdürülebilir Yaşam’ olan Maraton İzmir 11 Nisan’da gerçekleşecek.

Programın ana sponsoru Adidas olacak. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen lansmana İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanvekili Ali Aksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Adidas Pazarlama Direktörü Onur Demircan, Pürsu Şirket Müdürü Hakan Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, Büyükşehir Belediyesi Bürokratları katıldı. 

‘DÜNYADA SAYILI MARATONLAR SEVİYESİNE ULAŞACAK’

Lansmanda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Maraton İzmir’, şehrin tanıtımında çok önemli bir rol oynuyor. Geçtiğimiz yıl ‘Orman İzmir’ temasıyla gerçekleştirmiştik, bu yıl sürdürülebilirlik temasıyla yapacağız. İzmir’de son 2 yıl içinde önce orman yangını ardından küresel pandemi sonrasında deprem tsunami, pandeminin ikinci dalgası, sel, dolu, hortum ne kadar doğal afet varsa yaşadık.

Çok iyi biliyoruz ki bunların tamamı iklim kriziyle alakalı. 11 Nisan’da 2’ncisini düzenleyeceğimiz Maraton İzmir’i bu nedenle ‘sürdürülebilir bir dünya için koşuyoruz’ sloganıyla gerçekleştireceğiz. İzmir’de herkesin spora erişimini kolaylaştırmak için birçok adım attık. İzmir, uluslararası organizasyonlara önem veriyor.

9 Eylül Yarı Maratonu ve 19 Mayıs koşularını Maraton İzmir’le taçlandırmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden pandemi ne yazık ki spor alanında tahribat yarattı. Birinci İzmir Maratonu’nu bu yıl pandemi sebebiyle çok kısıtlı fiziksel katılımla sınırladık. 42 km’lik parkura 495, 10 km’lik parkura 820 sporcu katılmıştı.

Bu yıl da pandemi nedeniyle iki parkur için de katılımcı sınırlaması getireceğiz. Pandemiyle ilgili tüm tedbirleri de bu yıl almış olacağız. Maraton İzmir’in şehrimizin en önemli markalarından biri olacağına, organizasyon kalitesiyle kısa sürede yediden yetmişe herkesin koşacağı, dünyadaki sayılı maratonlar seviyesine ulaşacağına inanıyorum” açıklamalarında bulundu.

‘DESTEK VERECEĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ’

Adidas Pazarlama Direktörü Onur Demircan, “Adidas olarak Türkiye’de sporcuları ve sportif aktiviteleri teşvik ediyoruz, destekliyoruz. 11 Nisan’da Güzel İzmir’de gerçekleşecek olan Maraton İzmir’e destek vereceğimiz için çok mutluyuz” dedi.

‘TUNÇ BAŞKAN İYİ Kİ VAR’

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanvekili Ali Aksu, “Atletizm sadece bir spor değil, tüm sporların bir araya getirdiği gerçek bir spor branşıdır. Tunç başkan atletizmci değildir ama koşmayı çok sever. Eğer koşamazsanız spor yapamazsanız, spor yapamazsanız Tunç başkan gibi kendinizi iyi hissedemezseniz. Bu yarışa verdiği önem ve destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. İyi ki var. İzmir’i sanatta olduğu gibi sporda da üst noktalara taşımak için hep beraber gayret sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR SPOR’UN BAŞKENTİ OLABİLECEK BİR ŞEHİR..’

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, “Tohum saç bitmezse toprak utansın. İzmir’de sporun tohumları saçılmış meyvelerini vermeye başlamış. İzmir bir spor kenti, olimpiyatlara aday bir şehir, İzmir sporun başkenti olabilecek bir şehir” dedi.

‘GURUR DUYUYORUZ’

Pürsu Şirket Müdürü Hakan Çelik, “Böylesi güzel bir organizasyonun bir parçası olmaktan, bu organizasyona destek vermekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Sporun ve sporcunun yanında olmak adına bu tür organizasyonların sürekliliğini diliyoruz” diye konuştu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com