Ana sayfa » Spor » Aliağaspor FK, Profesyonel Lige Çıkmak İçin Sabırsızlanıyor..

Aliağaspor FK, Profesyonel Lige Çıkmak İçin Sabırsızlanıyor..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) şampiyonluktaki iddialı takımlarından Aliağaspor FK, antrenmanlarına devam ediyor.

Aliağa Atatürk Stadı’nda Teknik Sorumlu Hakan Şapçı yönetiminde antrenmanlarını sürdüren sarı siyahlılar, liglerin başlamasıyla ilgili açıklanacak tarihi bekliyor.

Aliağaspor FK Teknik Sorumlusu Hakan Şapçı, “Dört aydır antrenman yapan bir ekip olarak müsabakaların başlama tarihini bekliyoruz. Maçların Mart ayının başında başlamasını ümit ediyoruz. Takımımız antrenmanlara hiç ara vermedi. Çok iyi bir ortamda, iyi bir oyuncu grubuyla antrenman yapıyoruz.

Antrenmanlarımız devam ederken transfer çalışmalarımız da devam ediyor. Tek bir hedefimiz var; Aliağaspor FK’yı bu sene hak ettiği profesyonel lige çıkarmak.

Takımımızla teknik, taktik antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz. Liglerin başlamasıyla ilgili açıklanacak tarihi sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Sahalara Tekrar Geri Döneceğiz..

Türkiye Futbol Federasyonu’nun futbolcuların Kovid-19 riskine karşı aşılanması konusunda bir çalışma yaptığının ifade eden Hakan Şapçı, “ Aşılama faaliyetleri başladı. Vaka sayılarında ciddi bir düşüş var. Aşının da yayılmasıyla birlikte Kovid-19, bizleri sevdamızdan ayıran bir tehdit olmaktan en kısa zamanda çıkacak.

Biz de sahalara tekrar geri döneceğiz. Federasyon tarafından müsabakalara katılacak oyuncuların öncelikli guruplar arasına alınarak aşılanması konusunda bir çalışma yapılıyor. Gerçekleşirse çok mutlu olacağız.” diye konuştu.

İmkânlarımız Bir çok Profesyonel Kulübe Nasip Olmayacak Kadar İyi
Aliağaspor FK’nın ikinci lig kulüplerinin birçoğunda olmayan imkânlara sahip olduğunu belirten Hakan Şapçı, “Antrenman, beslenme, tesis imkânları birçok profesyonel kulübe nasip olmayacak kadar iyi durumda.

Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar, Kulüp Başkanımız Kamil Önal ve yöneticilerimiz çok iyi bir ortam hazırladılar. Biz bu güzel ortamda performansımızı ve verimliliğimizi çok daha yukarılara taşıyabiliyoruz.” şeklinde konuştu.

Sarı siyahlıların Aliağa Atatürk Stadı’nda yaptığı antrenman açma germe ve ısınma hareketleri ile başladı. Yaklaşık bir buçuk saat süren antrenmanda koordinasyon ve pas çalışmaları yapıldı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com